PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

19,8 mln zł zysku Emperii za 2012 r.

Autor: www.dlahandlu.pl 1 marca 2013 09:25

19,8 mln zł zysku Emperii za 2012 r.

Zysk netto Emperii w czwartym kwartale 2012 r. wyniósł 11,6 mln zł, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 506,9 mln zł. W całym roku spółka zanotowała 19,8 mln zł zysku netto, 15,7 mln zł straty operacyjnej oraz 1,95 mld zł przychodów.


- Na wyniki finansowe wypracowane przez Grupę Kapitałową Emperia w minionym kwartale istotny wpływ miało spowolnienie popytu konsumenckiego w drugiej połowie 2012 roku oraz zawiązane rezerwy związane z decyzją o zaprzestaniu rozwoju formatu Delima.
W segmencie supermarketów nasze, wspólne z renomowanymi doradcami, działania były skoncentrowane na pracach związanych z wypracowaniem strategii dla nowej jeszcze lepszej Stokrotki. Istotnym elementem nowej strategii jest własny system logist yczny oparty na jednym centrum
dystrybucji i sieci magazynów regionalnych. Pod koniec grudnia podpisaliśmy umowę najmu centrum dystrybucji w Teresinie, najważniejszego ogniwa całego systemu. W dalszej kolejności zostaną podpisane umowy na wynajem magazynów regionalnych, pełniących funkcję punktów przeładunkowych, zlokalizowanych na obszarze całego kraju. Uruchomienie całości systemu planowane jest na lipiec 2013 roku.(...). Jesteśmy przekonani, że realizacja wypracowanej strategii optymalnie wykorzysta potencjał marki Stokrotka jak i atrakcyjność segmentu supermarketów w Polsce. Własne zaplecze logistyczne i nowy wizerunek Stokrotki połączone z intensywnym rozwojem sieci pozwoli znacząco zwiększyć konkurencyjność naszych supermarketów na rynku i poprawić wyniki finansowe Grupy Emperia w następnych kwartałach- komentuje Artur Kawa, prezes Emperii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • lamasakra 2013-03-01 19:28:30

  Akcje po konferencji skoczyły 5% w górę...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane