PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

19. hipermarket zmienił szyld z Real na Auchan

Autor: www.dlahandlu.pl 27 maja 2015 14:10

28 maja nastąpi otwarcie Auchan Bydgoszcz Kruszwicka. Będzie to już dziewiętnasty sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 48 działający pod szyldem Auchan w Polsce.

Sklep Auchan Bydgoszcz Kruszwicka na powierzchni 8 800 mkw. oferował będzie około 50 tysięcy artykułów spożywczych i przemysłowych.

Nowością w sklepie będzie dział Bazarek Luz z ofertą produktów na wagę.

Grupa Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na Giełdzie. W Polsce Auchan zarządza obecnie 48 hipermarketami. Zatrudnia 14 tysięcy pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dziennikwschodniPL 2015-05-28 08:42:22

  Jesteśmy na skraju wyczerpania, pracujemy w atmosferze zastraszania, gnębienia i poniżania. Nie mamy już siły na pracę w tak nieludzkich warunkach – napisał do nas pracownik hipermarketu Real w Lublinie  To fragment listu, który jeden z pracowników Reala przysłał do naszej redakcji. Opisuje warunki, w jakich pracuje od czasu, kiedy sieć Auchan przejęła hipermarkety Real. W lutym ubiegłego roku grupa Auchan podpisała umowę na przejęcie hipermarketów Real w Polsce.  – Od niedawna mamy nową panią dyrektor, która przeszła z marketu Auchan. Nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich obowiązków, więc musimy zostawać po godzinach. Za nadgodziny nie mamy płacone, możemy je sobie odebrać. Ale ilość zadań, jakie stawia przed nami pani dyrektor, to wyklucza – czytamy w liście. – Jesteśmy straszeni naganami, upomnieniami. Ci, którzy nie są w stanie wytrzymać psychicznie, idą na zwolnienia. Reszta zaciska zęby i pracuje.  Problem zna przewodnicząca związku zawodowego działającego w hipermarkecie przy ul. Chodźki. – To nie zakład pracy, tylko obóz pracy – mówi Grażyna Przysiężniak, przewodnicząca zakładowej Solidarności.  –Formalnie jeszcze nie było przejęcia Reala przez Auchan, ale już jesteśmy traktowani jak pracownicy tamtej firmy. Mamy mnóstwo dodatkowych obowiązków, za którymi nie idą żadne korzyści finansowe. Atmosfera pracy się pogorszyła, pracownicy są straszeni naganami. – Niektórzy są na granicy wytrzymałości i muszą sięgać po środki uspokajające – opowiada Przysiężniak.  Autor listu uważa, że to celowe działanie dyrekcji. – Może chodzi o to, żeby pracownicy sami złożyli wypowiedzenia? Market zaoszczędzi na odprawach i zatrudni nowych tańszych pracowników – spekuluje. – My jednak nie chcemy się zwalniać sami, po kilkunastu latach pracy należy nam się odprawa. Ciężko pracowaliśmy, nie skarżyliśmy się. Ale to, co dzieje się od półtora miesiąca to istny horror. Czekamy już tylko na zmianę szyldu i nowe umowy, których mamy nadzieję nie podpisywać i spokojnie odejść.ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane