2,45 mld zł przychodów Emperii w 2016 roku. Stokrotka nie zwalnia tempa rozwoju

Autor: dlahandlu.pl 25 kwietnia 2017 18:34

2,45 mld zł przychodów Emperii w 2016 roku. Stokrotka nie zwalnia tempa rozwoju fot. materiały prasowe

Przychody ze sprzedaży Grupy Emperia w 2016 roku wyniosły 2 450 750 tys. zł i były o 17,9% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wzrost przychodów to przede wszystkim efekt wyższych przychodów segmentu detalicznego w 2016 roku. Wynik netto za 2016 rok wyniósł 50.551 tys. zł i był wyższy o 4,5% niż w roku ubiegłym.

Grupa Kapitałowa Emperia wypracowała w 2016 roku wyniki zgodne z oczekiwaniami zarządu i zrealizowała zaplanowany rozwój. Na szczególną uwagę zasługuje intensywny rozwój segmentu detalicznego w bieżącym roku, otwarcie 53 nowych sklepów sieci Stokrotka (35 sklepów własnych i 18 sklepów franczyzowych) - czytamy w raporcie.

- Perspektywy rynku sprzedaży detalicznej artykułów FMCG pozostają dobre. Poprawiająca się koniunktura, napływ nowych środków na rynek z programu pomocy rządowej dla rodzin i rosnące realnie wynagrodzenia niewątpliwie przyczyniły się do bardzo dobrych wyników sprzedażowych. Dwucyfrowe przyrosty sprzedaży to jednak nie tylko wynik bardziej zasobnych portfeli naszych klientów. Wytrwale pracujemy bowiem nad poprawą pozycji rynkowej supermarketów Stokrotka.
Na wyzwania jakie stawia wymagająca konkurencja ze strony dużych międzynarodowych uczestników rynku odpowiadamy ciekawą propozycją asortymentową. Starannie dobieramy towary do naszych sklepów co doceniają nasi klienci poprzez bardzo wysoka ocenę jakości, szczególnie mięsa, wędlin i innych produktów świeżych. Naszym wyróżnikiem jest poziom obsługi klienta oraz dogodna lokalizacja, co w czasie gdy wszyscy jesteśmy coraz bardziej zabiegani nabiera jeszcze większego znaczenia. To wszystko, połączone z wdrożoną w ostatnim roku nową polityką cenową oraz ciekawymi programami motywacyjnymi korzystnie wpłynęło na osiągane w 2016 roku rezultaty
sprzedażowe i wynikowe. W naszej branży niezwykle ważna jest skala działalności. To z niej płynie zdolność do osiągania coraz lepszych warunków handlowych i rozpoznawalność pośród klientów poprzez obecność sklepów w ich najbliższej okolicy. Dlatego więc nie zwalniamy tempa w rozwoju organicznym. W ostatnim roku nasz portfel placówek wzbogacił się, zgodnie z naszą strategią, zarówno o sklepy w formacie supermarket i market. Koncentracja na tych dwóch rozwijających się i skutecznie konkurujących na rynku formatach pozwala nam w najlepszym stopniu wykorzystać skrojony na nasze potrzeby system logistyczny - napisał w liście do akcjonariuszy Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperii.

Spółka podała, że na koniec ubiegłego roku Stokrotka sp. z o.o. zatrudniała 8 279 pracowników. Na koniec 2015 roku w tej spółce Grupy pracowało 7 367 osób.

Na wynagrodzenia dla zarządu przeznaczono 936,42 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zuzia 2017-04-28 14:38:58

    A ile przeznaczono na pensje kasjerów ,bo jak do tej pory większość pracuje za najniższą krajową ,przynajmniej ja tak mam i kilka innych kasjerów

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane