PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

20 mln dolarów dofinansowania dla Foodpanda

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 10 lutego 2014 11:42

Fundusz venture capital Phenomen Ventures, zainwestował 20 mln dolarów w rozwój Foodpandy. Jest to znaczące wsparcie dla właściciela serwisu pozwalającego zamawiać posiłki za pomocą strony internetowej i aplikacji mobilnej. Środki zostaną w dużej mierze przeznaczone na rozwój regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W lutym br. właściciel serwisu Foodpanda otrzymał wsparcie funduszu inwestycyjnego, który przekazały 20 mln dolarów. Środki pozyskane od partnera zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwój serwisu, a także ekspansję na nowe rynki. W poprzednim roku Foodpanada poszerzyła swój zasięg o 20 państw, w tym Polskę. Środki, które otrzymała niemiecka centrala będą przekazywane do lokalnych oddziałów. Na razie nie wiadomo, jaka część dofinansowania trafi do Polski. Łącznie, ze wspomnianym już dofinansowaniem, Foodpanda pozyskała blisko 50 mln dolarów w ciągu ostatniego roku.

W ciągu dwunastu miesięcy polski oddział Foodpandy nawiązał współpracę z ponad 1200 restauracjami w całym kraju, w tym z siecią McDonald's, z którą testuje usługę McDonald's w dostawie. Ponadto szykuje się do współpracy z kolejną dużą siecią restauracji i pozyskania co najmniej 500 nowych partnerów. Dodatkowe finansowanie z pewnością pozwoli zrealizować założenia na rok 2014. - Najbliższy rok będzie dla nas bardzo ważny, ponieważ chcemy pojawić się w nowych lokalizacjach, a jednocześnie rozwijać ofertę w miastach, w których już działamy - mówi Piotr Łagowski, dyrektor zarządzający Foodpanda na rynki CEE. - Cele, jakie sobie postawiliśmy są ambitne i dodatkowe fundusze pomogą nam je zrealizować - kończy Łagowski. Ekspansja w nowych miastach będzie wspierana przez szeroko zakrojoną kampanię reklamową, na którą składać się będą spoty emitowane w telewizji i radiu, a także kampania outdoorowa. Firma planuje też rozwój samego serwisu i aplikacji mobilnej.

Foodpanda to aplikacja mobilna i portal internetowy umożliwiający zamawianie z ponad 1 200 restauracji w Polsce. Poza McDonald's można dokonać zamówienia m.in. z takich restauracji jak Subway, Salad Story, Sphinx, Da Grasso czy Noodle w pudle. Foodpanda jest obecna w 35 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce serwis został uruchomiony w lutym 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane