PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

23,7 mln zł zysku Emperii za I kwartał

Autor: www.dlahandlu.pl 16 maja 2013 09:20

23,7 mln zł zysku Emperii za I kwartał

Grupa Kapitałowa Emperia pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej poprawiała wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2013 r. Zysk EBITDA osiągnął poziom 23,7 mln zł i był wyższy w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 3,9%. Przychody ze sprzedaży w wysokości 493 mln zł były wyższe o 0,33%

Zysk netto wypracowany przez Grupę wyniósł 13,7 mln zł i był niższy o 47,7%. Na jego poziom wpłynęło przede wszystkim zmniejszenie dochodów odsetkowych - o blisko 10 mln zł, po ubiegłorocznej wypłacie dywidendy akcjonariuszom. Na szczególną uwagę zasługują dobre wyniki segmentu detalicznego, który odpowiada za blisko 98 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy.

 

W pierwszym kwartale Grupa Kapitałowa Emperia zgodnie z obraną strategią swoje działania koncentrowała na umacnianiu pozycji Grupy w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi jako głównym obszarze działalności.

W segmencie supermarketów rozpoczęto proces implementacji strategii „Nowa jeszcze lepsza Stokrotka", którego celem jest uatrakcyjnienie konceptu supermarketu Stokrotka dla konsumentów, jak i stworzenie efektywniejszego modelu jego funkcjonowania. Kontynuowano proces upraszczania struktur organizacyjnych, optymalizacji kosztów sklepów i redukcji kosztów centrali. Równocześnie prowadzono renegocjacje umów handlowych z producentami i prace związane z budową własnego systemu logistycznego opartego na jednym magazynie centralnym zlokalizowanym w Teresinie koło Warszawy i sieci magazynów regionalnych - pełniących funkcję punktów przeładunkowych, zlokalizowanych na obszarze całego kraju. Konstrukcja systemu zapewni możliwość jego ewolucji wraz z rozwojem sieci Stokrotka w kolejnych latach. Uruchomienie całości systemu planowane jest na lipiec 2013 roku.

Stokrotka Sp. z o.o., która jest kluczową spółką segmentu detalicznego kontynuowała swój rozwój organiczny. Otworzono trzy supermarkety Stokrotka: we Wrocławiu, Warszawie i Włocławku.

 

W obszarze IT zakończono w dniu 2 stycznia 2013 r. proces połączenia spółek informatycznych Grupy Emperia. Dzięki konsolidacji spółka Infinite będzie mogła w pełni wykorzystać zasoby menedżerskie i potencjał rozwoju oferując swoim klientom szeroki wachlarz wzajemnie uzupełniających się produktów i usług branży informatycznej.

 

W dniu 11 marca 2013 r. nastąpiły zapowiadane zmiany w zarządzie Emperia Holding S.A. Artur Kawa, który pełnił funkcję prezesa zarządu od 18 lat został w dniu 10 kwietnia 2013 r. powołany przez WZA do RN Emperia Holding S.A., gdzie objął funkcję przewodniczącego. Na prezesa zarządu Emperia Holding został powołany dotychczasowy wiceprezes zarządu Dariusz Kalinowski. Funkcję wiceprezesa zarządu, dyrektora finansowego powierzono Cezaremu Baranowi, związanego z Emperią od wielu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane