PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

24 proc. Polaków planuje wybrać się na wyprzedaże w pierwszych dwóch tygodniach stycznia

Autor: pr 29 grudnia 2014 09:23

W tym roku 74 proc. Polaków robiących zakupy w centrach handlowych wybiera się na zimowe wyprzedaże. To aż o 5 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z sondy zakupowej Silesia City Center. Ile wydamy? Rekordziści gotowi są nawet na wydatki powyżej 1000 zł.

W centrach handlowych w całej Polsce rozpoczynają się właśnie zimowe przeceny.

Jak zapowiadają handlowcy będą one pod wieloma względami rekordowe. Świadczyć o tym ma m.in. wysoki pułap przecen z jakiego rozpędza się najgorętszy okres handlowy w roku. Już w grudniu można znaleźć zniżki od - 40% do - 50%., a nawet -70%. Co to oznacza w praktyce?- Wyprzedaże zaczynają się co roku coraz wcześniej i z wyższym procentem, trwają także o wiele krócej niż jeszcze 3-4 lata temu, są za to intensywniejsze i bardziej dynamiczne. Tak też będą wyglądać w tym roku - mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

I dodaje: - Pod tym względem wyglądają one już tak samo jak wyprzedaże w Wielkiej Brytanii czy USA, działając w oparciu o ten sam intensywny mechanizm. Oznacza to, że już nie musimy czekać trzech, czterech tygodni na największe zniżki, bo te pojawiają się już w pierwszym tygodniu przecen - mówi.

Ta dynamika zdaje się podobać klientom. W tym roku aż 41 proc. robiących zakupy w galeriach handlowych przeznaczy na nie od 200 do 400 zł. 20 proc. będzie chciało zmieścić się w przedziale od 100 do 200 zł. Rekordziści sięgną do portfela głębiej, 7 proc. deklaruje, że wyda więcej niż 1000 zł - wynika z sondy Silesia City Center.

Co będziemy w tym roku kupować? 89 proc. wybierze się po ubrania, 64 proc. po buty lub dodatki, a 38 proc. kupi wyposażenie do mieszania lub domu. Na wyprzedażach poszukamy także kosmetyków (32 proc.) i sprzętu sportowego (21 proc.). Na liście wyprzedażowych zdobyczy znajdą się także książki oraz sprzęt elektroniczny. Pod tym względem będziemy tradycjonalistami.

Mniej tradycyjne będzie natomiast nasze podejście do wyprzedaży. Aż 24 proc. Polaków planuje wybrać się na przeceny w pierwszych dwóch tygodniach stycznia. 19 proc. skorzysta z nich jeszcze w grudniu. 21 proc. będzie czekało na ostatnie, najgłębsze przeceny. Te jednak mogą nas zaskoczyć już w grudniu.

- Tegoroczne wyprzedaże zaczynają się na bardzo wysokim procencie, a to oznacza, że będą trwały maksymalnie do początku lutego, kiedy to na wieszakach zaczną pojawiać się już nowe, przedwiosenne kolekcje - mówi Piotr Gajda.

Sondę zakupową Silesia City Center przeprowadzono na grupie 500 osób w wieku 18-55 lat. Sondę zrealizowano w dniach 8-17 grudnia 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane