25 mln zł straty Grupy Integer.pl

Autor: www.dlahandlu.pl 30 listopada 2016 09:07

Przychody Grupy Integer.pl z działalności kontynuowanej (obejmującej usługi kurierskie, paczkomatowe, sprzedaż maszyn i urządzeń z wyłączeniem usług listów tradycyjnych) w III kwartale 2016 roku wyniosły 109 mln zł i były aż o 100% wyższe r/r. Wynik netto z działalności kontynuowanej wyniósł -25 mln zł w III kwartale 2016 r., w porównaniu z -24,9 mln zł rok wcześniej


Liczba obsłużonych przesyłek kurierskich przekroczyła w III kwartale br. 4,4 mln sztuk, co oznacza wzrost aż o 435% r/r i o 93% w stosunku do sezonowo najlepszego IV kwartału zeszłego roku.

W segmencie paczkomatowym liczba maszyn wzrosła do 4,8 tys. na koniec III kwartału br., tj. o 1,3 tys. paczkomatów w ciągu 12 miesięcy, z czego najwięcej maszyn zainstalowano w Polsce i we Francji.

Koszty operacyjne Grupy, z wyłączeniem amortyzacji oraz jednorazowych kosztów transakcji i odpisów wartości aktywów, wzrosły w III kwartale 2016 r. o 54,9 mln zł r/r, głównie w efekcie kosztów obsługi wyższych wolumenów usług kurierskich i paczkomatowych.

EBITDA z działalności kontynuowanej (z wyłączeniem odpisów i transakcji o charakterze jednorazowym) w III kwartale 2016 roku wyniosła -4,3 mln zł i była o 5,8 mln zł wyższa r/r.

Segmenty kurierski był rentowny drugi kwartał z rzędu i już po roku od jego uruchomienia osiągnął trwałą rentowność. EBITDA segmentu kurierskiego wyniosła w III kw. 1,1 mln zł w porównaniu do 0,7 mln zł za II kw.

EBITDA z segmentu paczkomatowego, pomimo pozytywnej kontrybucji biznesu w Polsce była ujemna i wyniosła 3 mln zł, co było spowodowane głównie niższym poziomem EBITDA na rynku rosyjskim. W efekcie aby ograniczyć straty w przyszłości Zarząd podjął decyzje o wycofaniu się rynku rosyjskiego.

EBITDA segmentu pozostałego w III kwartale wyniosła 9,4 mln zł (poprawa o 1,8 mln zł w stosunku do II kw) i została wygenerowana głównie na sprzedaży paczkomatów na rynki zagraniczne (Australia, kraje bałtyckie), części zamiennych, jak również sprzedaży usług serwisowych i pogwarancyjnych oraz usług marketingowych i IT

Zakończona została restrukturyzacja segmentu listowego, a koszty związane z tym procesem zostały rozpoznane w zakończonym 30 września 2016 r., III kwartale. Prowadzona restrukturyzacja tego segmentu miała negatywny wpływ na wynik EBITDA Grupy w wysokości 23,0 mln zł.

·

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane