25 proc. konsumentów zamawia posiłki przez telefon lub online

Autor: rp.pl 21 lipca 2017 11:32

Z raportu firmy GfK wynika, że już 25 proc. konsumentów zamawia posiłki przez telefon lub online. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 6 pkt proc. - podaje rp.pl

Rynek gastronomiczny wart jest już niemal 33 mld zł, a w 2016 r. wzrósł o 9 proc. Według raportu Polska na Talerzu sieci Makro średnie wydatki na posiłki poza domem to 35 zł w tygodniu oraz 36 zł w weekendy. Co najważniejsze, od lat systematycznie rosną wydawane w ten sposób kwoty.

Środek ciężkości przesuwa się teraz w stronę klientów internetowych, ponieważ ta grupa zazwyczaj po spróbowaniu nowej formy dostawy chętniej do niej wraca.

– Rynek dostaw jedzenia rośnie w Polsce 40 proc. rocznie. Natomiast w przypadku startupów, takich jak my, barierą wejścia jest jedynie – i aż – zmiana przyzwyczajeń – mówi Danuta Pawlik, prezes Lunching.pl.

Konsumenci przekonują się, że wybór, możliwość dodawania i sprawdzania opinii i szybkość zamówienia przeważają nad korzyściami dzwonienia do restauracji.

Niedawno zamówienia online i dostawy do domu uruchomił McDonald's. Ma je również KFC, które jeszcze w lipcu chce uruchomić kolejną usługę. Skip The Line to zamawianie posiłków przez smartfona z odbiorem w restauracji.

Więcej na rp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane