PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

26-proc. wzrost odwiedzin Silesia City Center

Autor: www.dlahandlu.pl 12 kwietnia 2012 12:07

3,702,858 - dokładnie tyle osób odwiedziło Silesia City Center w pierwszym kwartale 2012 roku. Wzrost liczby klientów Silesia City Center obserwuje od października 2011. W stosunku do podobnego okresu w 2011 roku jest to aż 26 proc. na plusie.

Największy wzrost centrum zanotowało w I tygodniu lutego, sięgnął on aż 48 proc. w porównaniu do tego samego tygodnia przed rokiem. Oznacza to, że w jeden tydzień centrum odwiedziło aż 326 tys. osób, najwięcej w historii Silesia City Center. - Już nie tylko mieszkańcy Śląska i Zagłębia, ale także coraz częściej mieszkańcy innych województw i obcokrajowcy odwiedzają Silesię. Stała się ona nowym, komercyjnym sercem Śląska, w którym robi się nie tylko zakupy, ale spotyka w restauracjach, ćwiczy na siłowni, a nawet leczy zęby. To dziś również najpopularniejsze miejsce w mieście - mówi Marta Drzewiecka dyrektor marketingu Silesia City Center.

Czy to oznacza, że Silesia City Center jest obecnie atrakcją nr 1 w Katowicach? Zdaniem Drzewieckiej, tak, ale warto dodać, że atrakcją komercyjną, w której zostawiamy ponad 1 miliard złotych rocznie. - W odróżnieniu od muzeów, galerii czy pomników centrum handlowego nie podziwiamy, tylko wydajemy w nim pieniądze. Przyjeżdżamy, więc tutaj z myślą o zakupach lub wydawaniu pieniędzy w kinie, restauracji czy na siłowni. Rosnące liczby odwiedzin, mogą, więc oznaczać, że Polacy, a zwłaszcza mieszkańcy Śląska po okresie zaciskania pasa, uwalniają swoje portfele i wydają coraz więcej. Najczęściej właśnie w centrach handlowych - mówi Drzewiecka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane