29 wyjątków od zakazu handlu w niedziele

Autor: Gazeta Prawna 7 czerwca 2017 09:23

Kupcy na targowiskach, rolnicy i e-sklepy będą mogli sprzedawać swoje produkty bez ograniczeń. Niewykluczone, że ustawa nie obejmie franczyzobiorców - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

NSZZ "Solidarność", autor obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele, przystał w ostatnich dniach na cztery postulaty zaproponowane w trakcie konsultacji społecznych przez izby, stowarzyszenia i przedsiębiorców, zwiększając tym samym katalog podmiotów wyłączonych spod działania nowych przepisów.

Restrykcje nie będą obejmowały m.in. handlu internetowego czy hurtowni farmaceutycznych. W niedziele będą mogli sprzedawać też rolnicy oraz przedsiębiorcy działający na podstawie prawa pocztowego.

Autorzy projektu wciąż zastanawiają się jeszcze nad jednym ustępstwem - wyłączeniem spod działania ustawy franczyzobiorców, czyli osób prowadzących własny sklep, ale na licencji znanej marki.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ja 2017-06-10 18:30:48

    Życzę tym wszystkim co maja problemy , co zrobic w niedziele jak wkoncu zamkną sklepy aby zabrali swe rodziny na spacer,pograli z dziecmi w piłkę lub ruszyli dupsko rowerem, Ja mam rodzinę i dzieci i chce mieć wolną niedzielę w niedziele a nie w środku tygodnia kiedy one sa w szkole. Zamykajcie wkoncu te sklepy.

  • K.S 2017-06-09 12:12:17

    Ludzie potrzebują wolnych niedziel. To pewne! Najlepiej byłoby przeprowadzić referendum czy też ankietyzację w tej sprawie,jednak wybierając próbę docelową, czyli zbadać wyłącznie osoby pracujące w weekendy i uwzględnić ich stanowisko w tej sprawie. Ten,co nie pracuje w niedziele będzie walczył o to by inni pracowali dla jego wygody. Zrobić dla tych co mają wolne system równoważny i wtedy zobaczymy jak szybciutko zmienia zdanie. Jak trzeba będzie w niedziele po śniadaniu na 11 wyjść do pracy, trwać w tym dniu bez obiadu,wrócić o 20, nie zjeść kolacji z braku siły po całym dniu męczarni i pójść spać. A wolne będzie do odbioru! Ależ oczywiście tylko ze w środku tygodnia i wówczas można sobie ten dzień w samotności spędzić bo pozostali członkowie rodziny są w pracy lub w szkole. Pomyślmy tez czasem nie tylko o sobie! Wartość człowieka wzrasta,jeśli czyni on dobro innym ludziom!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane