PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

3,3-proc. wzrost sprzedaży Tesco w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 11 czerwca 2012 10:03

3,3-proc. wzrost sprzedaży Tesco w Polsce

Tesco podało wyniki finansowe w pierwszym kwartale br. Sprzedaż grupy w ciągu trzynastu tygodni (do 26 maja) wzrosła o 2,2% (3,8% przy stałych kursach wymiany) oraz o 2,2% wyłączając benzynę (3,9% przy stałych kursach wymiany). W Polsce sprzedaż like for like wzrosła o 3,3 proc. (2,8 proc. w czwartym kwartale ubiegłego roku obrotowego).

W Europie łączna sprzedaż z wyłączeniem benzyny wzrosła o 6% przy stałych kursach wymiany. Sprzedaż całej grupy like-for-like wzrosła o 0,4%, wspomagana przez lepsze wyniki w Polsce, Słowacji i Irlandii.

- Chcemy szybku urzeczywistnić nasz sześciopunktowy plan w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zatrudnić dodatkowy personel do 700 sklepów (500 dodaatkowych osób w ciągu ostatnich trzech tygodni). Na szczeblu międzynarodowym, sprzedaż like-for-like okazała się odporna na spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach oraz niedawno wprowadzone przepisy odnośnie czasu handlu w Korei Południowej - skomentował Philip Clarke, szef Tesco.

Grupa podała, że kwartalna sprzedaż w brytyjskich sklepach otwartych przez minimum rok z wyłączeniem paliw i podatku VAT, spadła o 1,5 proc., co pokryło się z oczekiwaniami analityków. Był to wynik nieznacznie lepszy niż 1,6 proc. spadku w czwartym kwartale roku finansowego firmy. - Nasze wyniki w Wielkiej Brytanii pozostawały stabilne w ciężkim dla branży czwartym kwartale - podała sieć.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • blogkupca.pl 2012-06-12 08:16:08

  Czyli poniżej rentowności tak jak przewidywałem. Hipery się trzęsą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,85

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane