3 tys. kary dla Eurocashu. W konserwie wieprzowej stwierdzono obecność mięsa drobiowego

Autor: IH, www.dlahandlu.pl 7 marca 2013 10:37

Inspekcja Handlowa w Łodzi nałożyła na Eurocash karę w wysokości 3 tys. zł. Powodem było wprowadzenia do obrotu handlowego jednej partii konserwy o nazwie wieprzowina do smarowania. W produkcie stwierdzono obecność mięsa drobiowego, które nie zostało zadeklarowane składzie. Wieprzowina została wyprodukowana przez Wielkopolskie Zakłady Mięsne "Agrico".

Producent tłumaczył, że przyczyną stwierdzenia w badanej próbce mięsa drobiowego było nieodpowiednie oczyszczenie maszyn, na których wcześniej była produkowana konserwa turystyczna. Jednym z jej składników jest mięso drobiowe i stąd możliwe przedostanie się do kwestionowanej konserwy śladowych ilości będącej w maszynie mięsa drobiowego. Inspekcja Handlowa jednak nie dała wiary tym wyjaśnieniom.

- Konsumenci dokonując zakupu konserwy oznaczonej nazwą handlową „ wieprzowina do smarowania" zostali wprowadzeni w błąd, ponieważ byli przekonani, że nabywają konserwę wieprzową. a w rzeczywistości otrzymywali konserwę wieprzowo-drobiową, czyli produkt niezgodny z charakterystyką jakościową podaną na opakowaniu - tłumaczy IH.

Kontrola była przeprowadzona w hurtowni firmy w Sieradzu w dniach 20-24 lipca 2012 r. Kara została nałożona w grudniu. Do informacj publicznej ten fakt podano w 2013 r.

Oświadczenie firmy Agrico

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane