30 proc. Polaków na Święta chce wydać więcej rdr., 8 proc. nie planuje kupować prezentów

Autor: dlahandlu.pl 1 grudnia 2016 10:37

Jak wynika z badania SW Research dla Tesco większość z nas na upominki dla najbliższych wyda tyle samo (51,1%) lub więcej (30,2%) niż w ubiegłym roku. Tylko 13,8% ankietowanych zadeklarowało, że zamierza wydać mniej. Dla połowy badanych (50,4%) to prezenty stanowią największe obciążenie w świątecznym budżecie. Dla 43,1% ankietowanych największym obciążeniem są produkty spożywcze. Równocześnie, prawie 34% Polaków chciałoby wydać na Święta mniej, gdyby miało taką możliwość.

Połowa z nas (50,3%) rozpoczyna zakup prezentów na początku grudnia, czyli 2-3 tygodnie przed Świętami. 33% ankietowanych deklaruje, że większość prezentów kupiła już na 1-1,5 miesiąca wcześniej, czyli jeszcze w listopadzie. (12,4%) czeka z tym do ostatniej chwili i większość prezentów kupuje na kilka dni przed Świętami.

– W Tesco z ofertą prezentów wystartowaliśmy jeszcze w listopadzie. Dla wielu klientów jest to duży wydatek, dlatego rozkładają go na kilka tygodni, zaczynając od zakupu prezentów, o których wiadomo, że nie zepsują się i przetrwają do Świąt. W międzyczasie kupujemy również dekoracje, a na końcu żywność, szczególnie tę świeżą – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Najczęściej (62%) obdarowujemy tylko najbliższych członków rodziny (rodziców, dzieci, rodzeństwo). 18% ankietowanych decyduje się na obdarowanie zarówno członków rodziny, jak i przyjaciół, a 11,% badanych kupi w tym roku prezenty zarówno najbliższym, jak i dalszym członkom rodziny, których spotka podczas rodzinnych biesiad. Natomiast 8% Polaków nie planuje w ogóle kupować prezentów w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane