PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

30-proc. spadek zysku Auchan

www.portalspozywczy.pl 2 września 2012 15:52

30-proc. spadek zysku Auchan

Pomimo ponad 5-proc. wzrostu sprzedaży, Grupa Auchan podała gorsze od oczekiwanych wyniki za pierwszą połowę roku obrotowego. Władze francuskiej sieci ostrzegły, że nie spodziewają się poprawy w drugiej połowie roku.


Grupa Auchan poinformowała, że zysk netto spółki za pierwsze sześć miesięcy roku finansowego spadł o 30 proc. do 237 mln euro, a zysk z działalności operacyjnej spadł o 16,8 proc. do 508 mln euro.
Jednocześnie sprzedaż sieci wzrosła o 5,5 proc. do 22,4 mld euro (co oznacza 5-proc. wzrost na bazie organicznej), jednak w przypadku sprzedaży like-for-like wzrosła ona o 2,1 proc.
Gorsze od oczekiwanych zyski Auchan to wynik, problemów gospodarczych takich krajów jak Hiszpania, Portugalia i Włochy, a także opłat związanych z restrukturyzacją oddziału Auchan-Ruentex w Chinach.
Vianney Mulliez, szef sieci Auchan ostrzegł, że perspektywy na drugą połowę roku w strefie euro pozostają niepokojące. Niepewna jest m.in. sytuacja we Francji, ze względu na wzrost kosztów i zmniejszające się wydatki gospodarstw domowych.
Jak wyniki Auchan wyglądały w podziale na formaty sklepów? Sprzedaż w hipermarketach Auchan wzrosła o 5,3 proc. do 17,7 mld euro (przy wzroście sprzedaży like-for-like o 1,6 proc.), wzrost jest efektem zewnętrznej ekspansji sieci i poprawy wyników we Francji.
Lepszy wynik zanotował format supermarketów, które odnotowały 4,8 proc. wzrost sprzedaży do 3,7 mld euro, z LFL na poziomie + 4 proc., głównie ze względu na dobre wyniki w Europie Wschodniej.
Co istotne, znaczny wzrost zanotowała dywizja internetowa Auchan, czyli sklep AuchanDirect, który odnotował dynamikę sprzedaży na poziomie 22 proc. (do 476 mln euro). Auchan zapowiedział, że będzie rozwijał sprzedaż w internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,85

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane