PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

30-proc. spadek zysku McDonald's

www.portalspozywczy.pl 22 października 2014 09:06

30-proc. spadek zysku McDonald's

Sieć McDonalds poinformowała, że jej zyski netto w kwartale zakończonym 30 września tego roku spadły aż o 30 proc. względem analogicznego okresu przed rokiem.

Zysk netto McDonalds w trakcie omawianego kwartału wyniósł 1,07 mld dolarów. W przeliczeniu na akcję daje to 1,09 dol.

Sprzedaż w amerykańskich lokalach sieci otwartych od co najmniej od 13 miesięcy spadła o 3,3 proc. W Europie przychody ze sprzedaży zmalały o 1,4 proc., a w regionie Azja-Pacyfik-Bliski Wschód-Afryka spadły o 9,9 proc.
Szacuje się, że olbrzymi wpływ na tak słabe wyniki fast-foodowego giganta miała afera mięsna w Chinach (sprzedaż przeterminowanego mięsa przez Husi Food, dostawcę McDonalds), jak również kłopoty w Rosji. Od czasu nałożenia przez UE i USA sankcji gospodarczych na Rosję w związku z wojną na Ukrainie, McDonalds cały czas jest pod lupą rosyjskich służb sanitarnych. Lokale sieci w Rosji są nieustannie kontrolowane przez Rospotriebnadzor. Część placówek zostało zamkniętych, oficjalnie z przyczyn naruszenia norm sanitarnych.

Komentując wyniki McDonalds, dyrektor generalny sieci Don Thompson poinformował, że firma podjęła już działania w celu ożywienia swojego biznesu na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane