PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

300 sklepów SPAR w ciągu 4-5 lat

Autor: portalspozywczy.pl 26 stycznia 2012 08:58

300 sklepów SPAR w ciągu 4-5 lat

- W tym roku planujemy sfinalizować kolejne przejęcie w branży. Liczymy, że dzięki temu obroty Grupy mogą w następnym roku zwiększyć się o około 200 mln złotych. Jesteśmy zainteresowani zarówno przejęciami firm dystrybucyjnych jak i detalicznych, prowadzimy szereg rozmów w tym zakresie - powiedział Leszek Bać, prezes Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

W tym roku Bać-Pol chce otworzyć ok. 80 supermarketów SPAR. - 50 sklepów uruchomimy poprzez rozwój organiczny, kolejne 30 to będą przejęcia placówek i sieci działających na rynku - wyjaśnia prezes. - Bazując na własnych środkach finansowych w ciągu 4-5 lat jesteśmy w stanie otworzyć w Polsce przynajmniej 300 sklepów SPAR.

Według planu minimum do 2015 r. sieć SPAR ma mieć 300 sklepów, które będą generować ok. 1 mld zł przychodów ze sprzedaży. Zdaniem prezesa Bać-Polu na polskim rynku jest miejsce dla 1,5-1,6 tys. sklepów SPAR.

W przypadku sieci Słoneczko, spółka chce otwierać ponad 50 sklepów rocznie. Jak dodaje prezes, Bać-Pol będzie chciał rozwijać się głównie na obszarze, na którym już działa.

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane