PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

31, 725 mln zł sprzedaży Organic Farmy Zdrowia w ubiegłym roku

Autor: www.dlahandlu.pl 15 lutego 2012 10:11

Spółka Organic Farma Zdrowia podała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2011 r. Sprzedaż w tym okresie zakończona na poziomie 8,7 mln złotych, stanowi blisko 30 proc. wzrostu w stosunku do sprzedaży w IV Kwartale 2010 r. Natomiast sprzedaż za cały 2011 rok, zakończona na poziomie 31,725 mln złotych, stanowi 40,1 proc. wzrostu wstosunku 2010 roku i stanowi rekordową sprzedaż roczną w historii spółki.

Wynik EBITDA na koniec roku wyniósł -796 tys. zł i był o 30 proc. lepszy od wyniku z przed roku. Strata netto była mniejsza o 20 proc. w stosunku do straty z 2010 roku i wyniosła 1.463 tys. zł.

Jak informuje zarząd firmy, dodatni wpływ na wyniki spólki miały trzy zdarzenia: stosunkowo dobra sprzedaż kwartału, głównie dzięki kilku nowym delikatesom, szczególne największym delikatesom w sieci, jakimi jest sklep w CH Arkadia; w grudniu podwojenie sprzedaży sklepu internetowego ekosfera24.pl oraz wielka obniżce cen dokonanych w listopadzie na produkty sprzedawane w sieci (obniżka dotyczyła ponad 1000 produktów i sięgała od kilku do 25 proc. a nawet 40 proc.)

Natomiats negatywne czynniki to: funkcjonowanie kilku bardzo nierentownych obiektów; bardzo duży wzrost kursu euro (o kilkanaście procent w całym kwartale), który bezpośrednio wpłynął na znaczący wzrost kosztów czynszów najmowanych lokali na spadek marży dla produktów
importowanych;  remont Dworac Centralnego, który spowodował aż 40 proc. spadek sprzedaży w delikatesach; przebudowa Trasy Toruńskiej, przez co bardzo utrudniony został dojazd i wyjazd z tego CH (to spowodowało aż 30 proc. spadek sprzedaży delikatesów); duże wzrosty kosztów energii a szczególnie kosztów paliwa, które natychmiast przełożyły się na koszty transportowo-logistyczne oraz wielka obniżka cen, która wpłynęła na obniżenie marży handlowej w ostatnich tygodniach roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane