PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

42 mln zł wydali w czerwcu klienci Silesia City Center

Property News 20 lipca 2012 19:35

42 miliony złotych w samym tylko czerwcu zostawili klienci w kasach Silesia City Center. Od stycznia centrum odwiedziło łącznie prawie 8 milionów klientów - to o milion więcej niż w ubiegłym roku. Klienci w czerwcu br. wydali w Silesia City Center o 7 proc. więcej, niż jeszcze przed rokiem w podobnym okresie. To również rekordowy wynik dla samej galerii.

Przedstawiciele obiektu zanotowali także znaczny wzrost odwiedzających klientów. Przykładowo w trzecim tygodniu kwietnia Silesia City Center odwiedziło o 59 proc. gości więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji centrum odwiedziło ponad 605 tys. osób. Łącznie od stycznia centrum odwiedziło o 25,5 proc. więcej gości, niż w porównywalnym okresie w roku 2011.

Według badań SMG/KRC Millward Brown przygotowanych dla Silesia City Center 54 proc. mieszkańców Śląska deklaruje, że w Silesia City Center wydaje zdecydowanie więcej niż w innych centrach handlowych na Śląsku i w Zagłębiu.

Przeczytaj także:

- Sprzęt AGD i RTV, biżuteria, ubrania, obuwie, kosmetyki, turystyka i zabawki dla dzieci, to rzeczy, na które dziś wydajemy powyżej 100 złotych podczas jednego wypadu do centrum handlowego. A zważywszy na fakt, że centrum handlowe odwiedzamy często 2-3 razy w tygodniu i spędzamy w nim od 2 do 5 godzin te wydatki windują u niektórych do ponad 1 tysiąca tygodniowo. Ta grupa jest coraz liczniejsza. Klienci wydający powyżej 400 złotych generują aż 40 proc. miesięcznego obrotu centrum handlowego - mówi Marta Drzewiecka, dyrektor marketingu Silesia City Center.

Według badań SMG/KRC podczas jednego wyjścia do centrum wydaje się najczęściej od 50 do 99 złotych. Mniej niż 10 proc. badanych wydaje ponad 400 złotych. Duże wydatki przeznaczone są najczęściej na elektronikę, ubrania, buty i galanterię. Na jedzenie wydaje się średnio 77 złotych.

Ponad 60 proc. wizyt w sklepie kończy się zakupem. Najwyższy poziom wskaźnika dotyczy sklepów odzieżowych - tam aż 69 proc. klientów dokonuje zakupów.

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane