PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

42 mln zł z emisji akcji Sfinks przeznaczy na otwarcia lokali

Autor: dlahandlu.pl 27 maja 2011 10:27

W ramach przygotowywanej emisji akcji serii J Sfinks planuje pozyskać do 84,1 mln zł, z których blisko połowa miałaby być przeznaczona na inwestycje w rozwój sieci restauracji.

Prawa poboru akcji serii J Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, będą notowane na GPW od 27 maja do 6 czerwca. Cena emisyjna akcji serii I oraz J wynosi 5,65 zł.

- W tym roku otworzyliśmy 8 restauracji, w tym 3 restauracje w formacie express, działające w segmencie fast casual dining. Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć dalszych 30. Na inwestycje w rozwój sieci chcemy przeznaczyć 41,4 mln zł ze środków pozyskanych z emisji akcji serii J. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia w bankach - mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska.

W pierwszym kwartale br. przychody skonsolidowane Sfinksa wzrosły w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o blisko 8 proc. do 41 mln zł, spółka osiągnęła zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 2,3 mln zł oraz dodatni wskażnik EBITDA o wartości 1,9 mln zł.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane