PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

45 mln zł przychodów spółki Bio Planet w III kwartale br.

Autor: www.dlahandlu.pl 4 listopada 2014 19:20

45 mln zł przychodów spółki Bio Planet w III kwartale br.

Bio Planet S.A. zaprezentowała wyniki finansowe za III kwartał 2014 roku. Przychód Spółki na koniec września 2014 wyniósł 
45 mln zł w porównaniu do przychodu na poziomie 29,7 mln zł osiągniętego do końca września roku 2013. W analizowanym okresie spółka zdołała również prawie dwukrotnie zwiększyć poziom zysku netto, który na zakończenie trzeciego kwartału 2014 roku wyniósł 1,03 mln zł w porównaniu z zyskiem netto na poziomie 0,53 mln zł w analogicznym kwartale rok wcześniej.

- Wzrost przychodów o 52 proc. oraz wzrost zysków o 95 proc. jest dla nas niezwykle istotny, zwłaszcza w ujęciu planów spółki. W ostatnim okresie poszerzyliśmy swoją ofertę o ponad 450 nowych produktów, co pozwoliło znacząco podnieść atrakcyjność oferty oraz przyczyniło się do pozyskania nowych klientów. Nieustannie wprowadzamy nowe produkty, staramy się wsłuchiwać w głosy wszystkich odbiorców i tworzyć jak najbardziej optymalną ofertę - mówi prezes Bio Planet S.A. Sylwester Strużyna.

Do realizacji założonych celów oraz wykonania planów i prognoz przychodów, jak 
i odpowiedniej rentowności, firma rozpoczęła we wrześniu budowę specjalistycznego centrum logistycznego o powierzchni 8,8 tys. mkw. Projekt ten został zabudżetowany na łączną kwotę 16,9 mln zł. 12 mln zł zapewnia spółce długoterminowy kredyt inwestycyjny. Kwotę 2,7 mln zł pokryje ze środków własnych i chce częściowo pozyskać od inwestorów w ramach procesu debiutu na alternatywnym rynku NewConnect. Powstałe centrum logistyczne o powierzchni 6,5 tys. mkw., z odpowiednimi parametrami do przechowywania produktów ekologicznych, w tym produktów chłodniczych, świeżych warzyw i owoców, nabiału ekologicznego oraz wędlin i mięsa umocni pozycję lidera oraz spowoduje dużo wyższą elastyczność i konkurencyjność cenową. Nowa inwestycja dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych przyczyni się również do wzrostu oferowanego asortymentu do 5000 produktów (w tym produktów niedostępnych na chwilę obecną na polskim rynku) - w portfolio spółki znajduje się na dzień dzisiejszy około 2100 pozycji. Planowy termin zakończenia budowy ustalono na wrzesień 2015.

Bio Planet S.A. została założona w 2005 roku. Certyfikowana żywność dostarczana do sklepów detalicznych pod marką Bio Planet zwiększyła swoją popularność u konsumentów poprzez rosnącą sprzedaż z 0,2 mln paczek w 2008 r. do 2,5 mln opakowań w 2013 roku. Sprzedaż zrealizowana przez spółkę w 2013 roku wyniosła 43 mln zł, przez co osiągnięto 57 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2012 roku i blisko podwojenie zysku netto. Prognoza na rok 2014 zakłada dalszy około 50 proc. wzrost sprzedaży, i osiągnięcie wyniku na poziomie 62 mln zł. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane