PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

48-proc. wzrost zysku GK Baltona

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 5 kwietnia 2012 09:24

Przekroczona prognoza skonsolidowanych przychodów, zrealizowana zapowiedź EBITDA na poziomie 10 milionów złotych, wzrost przychodów rok do roku o prawie 24% i o ponad 48% większy zysk netto – takie wyniki zaprezentowała GK Baltona w skonsolidowanym raporcie rocznym za 2011 rok.

W 2011 roku notowana na rynku alternatywnym PHZ Baltona S.A. wypracowała 115 mln zł jednostkowych przychodów, co daje wzrost o ponad 32% w porównaniu z 2010 rokiem. Z kolei 3 mln zł zysku netto oznacza przyrost liczony rok do roku o ponad 340% (0,87 mln zł w 2010 r.).- Wyniki wypracowane przez Baltonę w 2011 roku należy uznać za bardzo dobre, nie tylko w segmencie duty free i travel retail, ale także na tle całej branży lotniczej, w której koniunktura ma istotny wpływ na osiągane efekty - mówi Andrzej Uryga, dyrektor zarządzający PHZ Baltona S.A.

W roku 2011 roku wzrost liczby pasażerów w stosunku do roku poprzedniego we wszystkich portach lotniczych wyniósł nieco ponad 6%, a w portach regionalnych (z wyłączeniem Lotniska Chopina w Warszawie) nie przekroczył 5%. - Oznacza to, że Baltona nie tylko korzysta z wzrostu liczby pasażerów, ale także znacznie poprawia efektywność sprzedaży w prowadzonych przez spółkę sklepach - mówi Andrzej Uryga. - Dobrych wyników nie zmienił nawet kryzys w krajach arabskich na początku 2011 roku, który przełożył się na mniejszą liczbę podróży poza obszar Unii Europejskiej. A na tych kierunkach atrakcyjność zakupów wolnocłowych jest znacznie większa - dodaje.

Spółka została m.in. wyłącznym operatorem strefy wolnocłowej w porcie lotniczym w Gdańsku oraz w Rzeszowie. 

Czytaj również:  Sąd: Baltona może wrócić na stołeczne lotnisko

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane