5,5 mln zł na ekspansję sieci sklepów Maxi Zoo

Property News 29 marca 2016 13:42

5,5 mln zł na ekspansję sieci sklepów Maxi Zoo fot. Maxi Zoo

Operator sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo przygotowuje nowe otwarcia w stolicy. Jak mówi w rozmowie z portalem propertynews.pl Paweł Sarniak, expansion manager w firmie Maxi Zoo, firma będzie też otwierać swoje sklepy w innych dużych aglomeracjach. W br., na ten cel przeznaczy do 5,5 mln zł.

- Na podstawie toczących się rozmów możemy jednak powiedzieć, że otwarcia sklepów Maxi Zoo nastąpią najprawdopodobniej na Woli, Mokotowie lub Gocławiu - mówi Paweł Sarniak, Expansion Manager w firmie Maxi Zoo.

Maxi Zoo prowadzi łącznie sześć sklepów, w tym trzy w Warszawie. Zgodnie z przyjętą strategią kluczowym parametrem wyboru lokalizacji jest wielkość aglomeracji i dogodne położenie przy szlaku komunikacji dla dostaw towarów. -

Do końca bieżącego roku sieć planuje otworzyć pięć nowych sklepów Maxi Zoo. - Szacujemy, że będzie to związane z zainwestowaniem ok. 5,0 – 5,5 mln zł - mówi Paweł Sarniak. Firma oferuje możliwość otwierania sklepów w kilku formatach. Jednak obecnie rozwija podstawowy, zgodny z dotychczasowym doświadczeniem i zapotrzebowaniem rynku. Jest to format sklepu o powierzchni sali sprzedaży min. 40 0mkw.

- Szacujemy potencjał naszego rynku na ok. 60-80 sklepów w obecnym formacie. Nie wykluczamy jednak możliwości wprowadzenia także innych formatów sklepów, jeśli zaistnieje taka potrzeba na rynku - mówi Paweł Sarniak.

W przyszłości spółka ma otworzyć także kanał sprzedaży internetowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane