PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

5 mln zł odszkodowania za teren przejęty pod budowę dróg do hipermarketu Leroy Merlin

Autor: gazeta.pl 27 grudnia 2013 10:10

Wojewoda lubuski przyznał rację dwóm przedsiębiorcom. Prezydent Zielonej Góry musi wypłacić im 5 mln zł. To odszkodowanie za teren przejęty pod budowę dróg do hipermarketu Leroy Merlin. Toczy się jeszcze gra o kolejne 6 mln zł - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Dwaj biznesmeni - Zbigniew Bąbelek i Dariusz Łodyga - kupili w 1997 r. od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa 17 ha ziemi. Miejsce było peryferyjne, choć nieopodal Trasy Północnej, ważnej zielonogórskiej arterii.

Po raz pierwszy o planach inwestycji przy ul. Batorego było słychać w 2003 r. Wtedy miasto i radni opierali się na analizie skutków powstania marketów na rynek pracy. Wynikało z niej, że powstanie przy Trasie Północnej marketu Leroy Merlin wywoła w Zielonej Górze katastrofę w handlu materiałami budowlanymi. Radni powiedzieli "nie".

Właściciele ziemi próbowali jeszcze dwukrotnie. W 2006 r. zmęczeni problemami z miastem szukali nowej lokalizacji. Udało się za trzecim podejściem. Latem 2010 r. zielonogórscy radni zgodzili się na budowę i rok później ruszyła budowa Leroy Merlin - czytamy w gazeta.pl.

Biznesmeni prezydenta chwalili za przychylność. I nie spodziewali się kłopotów. Po dwóch latach udało się im rozstrzygnąć spór z miastem. Chodzi o odszkodowanie za grunt przejęty przez miasto pod drogi publiczne. Stawka odszkodowania - 5 mln zł została ustalona przez starostę zielonogórskiego. To on wydał decyzję na korzyść przedsiębiorców. Prezydent Zielonej Góry się od niej odwołał, ale wojewoda utrzymał ją w mocy.


Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,29

 • Śr

  1,65

 • Min

  1,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane