50 parków handlowych i kilkadziesiąt galerii przy dworcach - plany spółki Real2B

Property News 17 marca 2014 13:39

Sieć 50 parków handlowych, kilkudziesięciu minigalerii handlowych na dworcach autobusowych, hotel i potężny magazyn w Warszawie - to najbliższe plany spółki deweloperskiej Real2B. Jarosław Fijałkowski, dyrektor zarządzający tej firmy, zapowiada, że owoce pracy będzie widać w 2015 roku. Wtedy rozpocznie się budowa większości zaplanowanych inwestycji.

W tym roku spółka Real2B skupi się na uzyskiwaniu pozwoleń na budowę dla planowanych obiektów komercyjnych. - To będzie także rok komercjalizacji oraz negocjacji w sprawie pozyskania finansowania - informuje Jarosław Fijałkowski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Real2B.

W 2014 roku spółka ma nadzieję uzyskać przynajmniej trzy pozwolenia na budowę. - Jeśli tak się stanie, przystąpimy do budowy 1-2 projektów - dodaje. Jednak prawdziwe owoce pracy Real2B będzie widać w roku 2015. Wtedy rozpocznie się budowa większości zaplanowanych inwestycji.

Kontrolowana przez Marka Falentę spółka jest w trakcie tworzenia struktur Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, który będzie obsługiwał proces budowy sieci 50 parków handlowych. Obiekty będą powstawały w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców. Średnia powierzchnia najmu parków będzie wynosić ok. 3,5 tys. mkw.

Kolejnym projektem komercyjnym Real2B jest wspólne przedsięwzięcie z izraelskim operatorem przewozów autobusowych - spółką Mobilis, która kupiła ok. 36 dworców autobusowych w małych miejscowościach w woj. mazowieckim. - Pilotażowy projekt robimy w Piotrkowie Trybunalskim i Sierpcu. Będą to zintegrowana centra komunikacyjne łączące dworzec z niewielką galerią handlową. Są to bardzo dobre, centralne lokalizacje, atrakcyjne zarówno dla klientów jak i najemców - przekonuje Fijałkowski.

- Mam jeszcze jeden projekt magazynowy w Warszawie, przy ul. Płochocińskiej. Rozmawiamy z kilkoma międzynarodowymi deweloperami, z którymi chcielibyśmy ten projekt zrealizować. Będzie to 50 tys. mkw. powierzchni najmu, prawdopodobnie dla jednego najemcy, z którym obecnie prowadzimy negocjacje - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane