PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

50 sklepów sieci Biedronka w nowym koncepcie, stoisko warzywne z marką Warzywniak

Autor: dlahandlu.pl 24 sierpnia 2015 09:38

50 sklepów sieci Biedronka w nowym koncepcie,  stoisko warzywne z marką Warzywniak Warzywniak to jeden z nowych projektów biedronki, fot. PTWP

W ubiegłym roku Biedronka rozpoczęła testy, m.in. stoiska mięsnego z obsługą, nowych działów z warzywami i owocami, piekarni oraz półki z alkoholami. Nowy koncept jest obecnie testowany w około 50 placówkach sieci w wybranych lokalizacjach, głównie w sklepach w Warszawie. Dla stoisk z  warzywami i owocami sieć zaczęła stosować nazwę Warzywniak. Takie oznaczenie znalazło się też na pakowanych warzywach, m.in. pomidorach.  W Lidlu stoiska z warzywami i owocami funkcjonują pod marką "Ryneczek Lidla".

- W naszych sklepach prowadzimy równolegle testy wielu rozwiązań, które na bieżąco analizujemy w celu zwiększenia efektywności naszych placówek i poprawy jakości dokonywania zakupów przez klientów. Przykładem tego typu działań jest właśnie nowy układ w wybranych sklepach zakładający odmienioną aranżację dla poszczególnych kategorii produktów takich jak np. owoce i warzywa, pieczywo, alkohol, kwiaty, etc. W sklepach remontowanych i nowo otwieranych wprowadzany jest nowy układ kategorii owoców i warzyw. W przypadku pozostałych zmian, ze względu na ich testowy charakter, na tym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Jeronimo Martins Polska.

Jak podał kilka dni temu portalspozywczy.pl, Biedronka w swoich sklepach testuje również samoobsługowe automaty do wyciskania soku z pomarańczy. W kwietniu br. informowaliśmy, że sieć zarejestrowała znak towarowy "BIO Farma Biedronki" i prowadzimy działania związane z rozszerzeniem oferty produktów ekologicznych.

Podobnie jak jej największy konkurent, Lidl, Biedronka stawia na produkty świeże, zauważając, że klienci coraz chętniej wracają do sklepów specjalistycznych.

Porównaj dwóch największych konkurentów: Biedronka vs. Lidl

Jak zauważają eksperci, sieci dyskontowe ewoluują w stronę supermarketu. Biedronce w ostatnim czasie udało się znacząco poszerzyć asortyment (z 1500 SKU w kwietniu 2014 do 2400 w maju 2015 - dane ABR Sesta) , co zdaniem analityków było bardzo dobrym posunięciem i wpłynęło na poprawę wyników like-for-like.

Jak zauważyli eksperci ABR Sesta, Biedronka wprowadzając nowe produkty musiała się zmierzyć z wieloma wyzwaniami: logistycznymi, zarządzania asortymentem i zarządzania ceną. Jednak oczekiwania klientów skierowały ją w stronę poszerzenia oferty.

- Na bieżąco poszerzamy asortyment produktów dostępnych w naszych sklepach, rozwijając zarówno produkty marki własnej, jaki i wprowadzając nowe artykuły brandowe na stałe do asortymentu. Testujemy też różne innowacyjne rozwiązania, mając świadomość, że oczekiwania nowoczesnego klienta są coraz wyższe. Myślimy o konsumentach zarówno w kategoriach jakości obsługi, jak i wyglądu sklepów oraz oferty, z jakiej mogą skorzystać - poinformowali przedstawiciele sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • qwerty 2015-08-27 00:07:10

    Jak dla Ciebie 2000 brutto (250 zł więcej brutto niż najniższa krajowa - 1750 zł i ok. 170 zł więcej na rękę) to dużo to gratuluję dobrego samopoczucia i zachwytu pensjami w tej sieci.

  • ..I.. 2015-08-25 23:25:26

    już pogrążyli hipermarkety, od lat duszą tradycję, teraz przyszła pora na supermarkety, które pierwszy raz nie pokażą wzrostów, przyszedł czas na konsolidację w segmencie supermarketów albo podzielą los hipermarketów. Mamy ponad 3000 dyskontów (głównie Biedronka, Lidl i Netto) i niespełna 2500 supermarketów (kilkanaście! różnych sieci)... daje kilka lata i połowa zdechnie ku uciesze zagranicznych sieci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane