55 mln zł na rozbudowę Galerii Mokotów

Property News 4 lipca 2012 19:52

Rusza zapowiadana od 2009 roku rozbudowa warszawskiej Galerii Mokotów. Unibail-Rodamco, właściciel centrum handlowego, wybrał już generalnego wykonawcę - spółkę Awbud, która za wykonanie prac zainkasuje łącznie blisko 55 mln zł netto.

Awbud podpisał z Rodamco CH1, spółką zależną Unibal-Rodamco dwie umowy.

Pierwsza z nich dotyczy przebudowy drugiego piętra Galerii Mokotów z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Z tego tytułu otrzyma Awbud otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 34 mln zł netto. Termin wykonania zadania i podpisania protokołu końcowego odbioru został ustalony na 30 kwietnia 2013 roku.

Kolejna umowa o wartości 20,2 mln zł netto dotyczy rozbudowy i przebudowy części Centrum Handlowego Galeria Mokotów.Termin wykonania zadania i podpisania protokołu końcowego odbioru ustalono na 5 kwietnia 2013 roku.

Pierwsze informacje na temat drugiej rozbudowy Galerii Mokotów pojawiły się już w 2009 roku. Wtedy obiekt był jeszcze wspólną własnością Unibal-Rodamco oraz GTC. Zgodnie z tymi założeniami powierzchni istniejącego centrum handlowego miała urosnąć o 3,3 tys. mkw.
Planowana dobudówka miała powstać na planie litery L u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej, w miejscu placu obsługującego strefy zaopatrzenia.

To już druga rozbudowa stołecznej Galerii Mokotów. Oddany w 2000 roku obiekt liczył ok. 48 tys. mkw. Inwestor zdecydował się powiększyć galerię o dodatkowe 11 tys. mkw., a dzięki dodatkowej rearanżacji wnętrz uzyskano całkowitą powierzchnię ok. 62 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10968

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane