PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

6,8 mld euro sprzedaży Metro Group w Europie Wschodniej

Autor: www.dlahandlu.pl 5 maja 2015 13:33

6,8 mld euro sprzedaży Metro Group w Europie Wschodniej fot. Metro Group

Grupa Metro podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze roku obrotowego 2014/2015. Sprzedaż grupy w ujęciu LfL wzrosła o 2,2 proc., a sprzedaż liczona w euro, pomimo negatywnego wpływu kursu wymiany walut, wzrosła o 0,3 proc. do 32,7 mld euro.

Sprzedaż grupy w Europie Wschodniej wyniosła 6,8 mld euro względem 7,8 mld euro w pierwszej połowie 2013/14 i była niższa o 11,9 proc. w euro oraz wyższa o 0,6 proc. w lokalnej walucie.

Zarówno Metro Cash&Carry oraz Media Saturn zanotowały pozytywny wzrost LfL.
Format cash&carry osiągnął sprzedaż 14,9 mld euro i był o 3,1 proc. niższy w euro oraz o 0,6 proc. wyższy w lokalnej walucie. Sprzedaż LFL tego segmentu była o 1,2 proc. wyższa (w lokalnej walucie). Wynik Europy Wschodniej to 5,2 mld euro, czyli spadek o 10,9 proc. w euro i wzrost o 3,7 proc. w lokalnej walucie a także wzrost o 4,4 proc. LfL także w lokalnej walucie.

Główną przyczyną spadków liczonych w euro było przeliczenie rubli na euro.

Sprzedaż do klientów w opcji "delivery" wzrosła o 10,5 proc. do 1,4 mld euro i odpowiada za 9,3 proc. przychodów Metro Cash&Carry.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Arturo 2015-05-05 16:45:00

  Hipolit Cegielski wiedział, od czego zależy byt narodu i dlatego powtarzał, dziś te słowa są jeszcze bardziej znamienne, że podstawą bytu narodu jest ziemia, przemysł i handel - kto ziemię, przemysł i handel oddaje w obce ręce, sprzedaje swoją narodowość, zdradza swój naród  Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu lub portugalskiego dyskontu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w "polskojęzycznej" gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane