PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

60 proc. e-sklepów spodziewa się wzrostów sprzedaży

Autor: Rzeczpospolita 30 września 2010 09:34

Sklepy internetowe, choć odczuły kryzys, jednak z optymizmem patrzą w przyszłość - donosi doroczny raport Internet Standard. Z ankiety przeprowadzonej wśród niemal 600 sklepów wynika, że niemal 60 proc. spodziewa się w tym roku wzrostu sprzedaży, z czego 30 proc. o maksymalnie 25 proc., a 17,5 proc. nawet o połowę - podaje Rzeczpospolita.

- Liczba sklepów deklarujących niższy niż w ubiegłym roku zysk rośnie i wynosi ok. 25 proc. Kłopoty deklarują nawet te, których zyski do tej pory systematycznie rosły - mówi Grzegorz Szymański z Politechniki Łódzkiej, który przygotował dane. Wyniki poprawi jednak narastająca fala klientów kupujących z wyprzedzeniem gwiazdkowe prezenty.

Dlatego rynek na pewno zyska - według Euromonitor International w tym roku obroty polskich e-sklepów znów wzrosną o ok. 18 proc., do 1,3 mld euro (ponad 5,2 mld zł). Jeśli dodamy do tego jeszcze szybciej rosnące serwisy aukcyjne, cały rynek zakupów w sieci można będzie wycenić na 15,5 mld zł, czyli ponad 17 proc. więcej niż w ub.r.

E-sklepów na koniec 2010 r. ma być niemal 10 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane