600 mln zł na rozwój sieci Małpka Express. Operator zapowiada 300 otwarć rocznie

Autor: dlahandlu.pl 25 marca 2013 10:01

600 mln zł na rozwój sieci Małpka Express. Operator zapowiada 300 otwarć rocznie

Sieć sklepów convenience Małpka Express chce do końca grudnia 2013 r., uruchomić 150 sklepów i zakończyć rok z 200 placówkami, a w kolejnych latach jej rozwój jeszcze przyspieszy. W ciągu najbliższej dekady, właściciel sieci - firma Małpka S.A. - przeznaczy na jej rozwój blisko 600 milionów złotych.

Sieć Małpka Express zadebiutowała na rynku 17 marca 2012 r. otwarciem sklepu w Szczecinie-Warzymicach. Dziś pod jej szyldem działają 64 lokale na terenie 11 polskich województw. W 2014 r. firma planuje uruchomienie 200 sklepów, a od 2015 zapowiada 300 otwarć rocznie.
- Naszym celem jest zdobycie silnej pozycji w ścisłej czołówce rynku convenience,  a bez dynamicznej ekspansji nie uda nam się tego celu osiągnąć - mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu firmy Małpka S.A. Zamierzamy sfinansować projekt wykorzystując zarówno środki własne jak i dostępne na rynku instrumenty finansowe. Rozważamy także możliwość rozszerzania zasięgu naszej sieci drogą przejęć. Jednak w tym przypadku kluczowym czynnikiem jest spełnienie przez potencjalne podmioty wszystkich stawianych przez nas wymagań, tak aby nasz koncept sklepów był spójny i powtarzalny - dodaje Szturemski.
Sklepy Małpka Express prowadzone są na zasadach systemu partnerskiego. W odróżnieniu od franczyzy, taka forma współpracy nie wymaga od partnera wniesienia opłaty wstępnej,  co znacznie ogranicza koszty rozpoczęcia działalności. Partner prowadzący sklep jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej oraz pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem pozwolenia na sprzedaż alkoholu. W zamian dostaje od firmy MAŁPKA SA. wyposażoną placówkę handlową, wsparcie techniczne i marketingowe oraz miesięczne wynagrodzenie z dodatkowymi premiami motywacyjnymi.
Małpka Express rozwija swoją sieć w lokalizacjach „high streetowych", w centrach miast, przy ruchliwych ulicach i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Do tej pory najwięcej sklepów zostało otwartych w Poznaniu (13), Szczecinie (7) oraz Łodzi (4), ale też
w mniejszych miejscowościach, jak Skórzewo, Borówiec czy Lubań. Lokale należące do sieci otwierane są także w pasażach handlowych Czerwona Torebka. Średnia powierzchnia sklepów Małpka Express wynosi 117 mkw, a sala sprzedaży mierzy zazwyczaj 84 mkw. Wartość koszyka zakupowego klientów sieci systematycznie rośnie i waha się w przedziale 11-15 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Julek 2013-04-28 19:55:16

  podobno juz sie pzobyli dzialu ekspansji wiec sprzedaz jest bliska, i znowu powiem a nie mowilem wszytskim tym, co to sie na Małpkę Express napalili!!!

 • jan 2013-03-25 20:25:57

  bank nie wypalił, Elektromis sprzedany, Zabka sprzedana, Biedronka sprzedana, Małpka Express nie przynosi dochodów, Czerwona Torebka liczy straty czas przeniesc sie na Balkany....

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,27

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane