67 proc. managerów sieci handlowych myśli o przekwalifikowaniu się

Autor: dlahandlu.pl 9 grudnia 2015 11:48

Jak wynika z raportu Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, najczęściej aktywnie pracy poszukują osoby zatrudnione w obszarach: HR (36%), Sprzedaż i Marketing (34%), Administracja (31%) oraz przedstawiciele sektorów: FMCG (40% respondentów z tego sektora deklaruje aktywne poszukiwanie pracy), Farmacja i Aparatura Medyczna (37%) oraz Turystyka (36%).

Przeciętnie reprezentant grupy specjalistów i menedżerów w swoim życiu zmieniał pracę 4 razy, a 22% pracowników zmieniało pracę minimum 6 razy. Tylko 4% respondentów nigdy nie zmieniło w swoim życiu pracy.Ponad połowa specjalistów i menedżerów (58%) podczas zmiany pracy kierowała się chęcią zdobycia nowych kompetencji. Co trzeciemu ankietowanemu zależało na lepszej atmosferze w pracy (31%), a co piąty respondent jako powód zmiany wskazał zakończenie umowy z poprzednim pracodawcą (20%). Warto zauważyć, że dla polskich pracowników coraz ważniejsza staje się opinia o firmie na rynku – świadczy o tym chociażby fakt, iż zmieniając pracę coraz więcej osób kieruje się prestiżem firmy i atmosferą w niej panującą.

Jak wynika z raportu 58% specjalistów i menedżerów planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę. Mniej niż połowa (42%) swoją karierę w ciągu najbliższych lat wiąże z obecnym miejscem pracy. Wysoki odsetek planujących zmianę zawodową występuje również wśród osób pracujących w Instytucjach Finansowych, Budownictwie i Nieruchomości oraz w Sieciach Handlowych (64%). Dla większości specjalistów i menedżerów (80%) bardzo ważne jest wyższe niż dotychczas wynagrodzenie. 68% respondentów jako niezbędny element rozważenia nowej oferty wskazało umowę o prace, a 50% – cenioną markę pracodawcy. Co trzeci ankietowany chciałby mieć jasno określone warunki awansu (32%).

Jak wynika z raportu ponad połowa badanych jest gotowa na przekwalifikowanie się. Dużą gotowość wykazują przedstawiciele średniego i wyższego szczebla, Sieci Handlowych (67%) oraz Transportu, Spedycji i Logistyki (66%). „Specjaliści i menedżerowie z sieci handlowych deklarują gotowość do przekwalifikowania się z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczona liczba ofert pracy na rynku lokalnym oraz duża powtarzalność stanowisk w branży. Wiele osób jest zmęczonych wykonywaniem podobnych obowiązków, dlatego myślą o zmianach. Co więcej, znaczna część osób z sieci handlowych z sukcesem znajduje zatrudnienie w innych branżach, dlatego przebranżowienie się jest coraz bardziej popularne.” – twierdzi Joanna Kuzioła, team manager, Antal Sales & Marketing.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane