7-Eleven przejmie sieć stacji paliw ze sklepami convenience

Autor: dlahandlu.pl 7 kwietnia 2017 14:25

7-Eleven przyspiesza ekspansję na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez największą akwizycję w swojej historii. Detalista zdecydował się na zakup sieci stacji benzynowych Sunoco, która obejmuje około 1.108 sklepów typu convenience, znajdujących się w 18 stanach. Wartość transakcji to 3,3 mld dolarów.

- To przejęcie wspiera naszą strategię wzrostu w kluczowych obszarach geograficznych, w tym na Florydzie i w środkowym Teksasie - powiedział Joe DePinto, prezes i dyrektor generalny 7-Eleven Inc. - Zapewnia również wejście 7-eleven do Houston, czwartego co do wielkości miasta w Stanach Zjednoczonych, a także umacnia naszą obecność w Corpus Christi i południowym Teksasie - dodał.

W ramach transakcji Sunoco zawrze 15-letnią umowę dotyczącą zaopatrzenia stacji 7-Eleven, w ramach którego Sunoco dostarczy rocznie około 2,2 miliardów litrów paliwa rocznie.

- Nasza umowa o dostawy z 7-Eleven zapewnia nam przewidywalny, długoterminowy strumień przychodów oraz pozwoli na udoskonalenie naszego profilu finansowego - powiedział Bob Owens, prezes i dyrektor generalny firmy Sunoco.

7-Eleven, amerykański oddział japońskiego Seven & i Holdings Holdings, posiada 8707 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przejęcie spowoduje, że łączna liczba sklepów firmy wzrośnie do 9.815.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane