73,8 proc. Niemców i 54,8 proc. Polaków przeciwnych likwidacji gotówki

Autor: dlahandlu.pl 4 października 2016 12:08

Ponad 60% badanych Europejczyków przeciwna likwidacji gotówki – najwięcej w Niemczech 73,8%, w Polsce 54,8% - wynika z badania paysafecard.

Europa jest przeciwna wycofania z obiegu tradycyjnego pieniądza – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie paysafecard. Na pierwszym miejscu są Niemcy, wśród których 73,8% ankietowanych jest negatywnie nastawionych do tej idei. Nastroje wśród Polaków również wpisują się w trend – aż 54,8% badanych nie chce odchodzić od realnych pieniędzy, a tylko 36,4% wypowiedziało się pozytywnie o pomyśle. Jedynie w Grecji i we Włoszech procent zwolenników jest większy od przeciwników, ale różnica jest nieznaczna – poniżej 4%.
- Płatności bezgotówkowe, choć bez wątpienia przyczyniły się do znacznego rozwoju handlu, nie są w stanie całkowicie zastąpić gotówki. Główną przyczyną jest bezpieczeństwo – dopóki poziom zabezpieczeń nie będzie gwarantował 100% ochrony przed utratą środków bądź nieautoryzowanym wyciekiem danych o kontrahentach, paysafecard nie widzi możliwości zlikwidowania tradycyjnej formy rozliczeń gotówkowych – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.
Jak istotną kwestią dla kupujących jest bezpieczeństwo pokazują inne badania przeprowadzone przez paysafecard . Aż 83,6% ankietowanych wskazało właśnie bezpieczeństwo jako bardzo ważny aspekt przy dokonywaniu płatności w sieci. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6% badanych. Dodatkowo 54% osób wskazało na wygodę.
W Polsce usługi paysafecard dostępne są na: stacjach Statoil, Shell i BP; w salonach prasowych: Relay, Inmedio, RUCH, To, Press czy Kolporter. PINy paysafecard można nabyć także w sklepach 1-Minute, Komputronik, Auchan, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum oraz Pepco.
Miesięcznie na całym świecie z PINów paysafecard korzysta 2,5 miliona osób. W 2015 roku wartość ze sprzedaży przedpłaconych rozwiązań płatniczych paysafecard wyniosła 2,7 mld dolarów.
Internetowa gotówka dostępna jest w 500 000 punktów w 43 krajach na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • SOMNIS 2016-10-04 15:40:41

  O czym jest ten artykuł? O paysafecard?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane