75 mln euro kredytów dla sektora handlu na finansowanie inwestycji proekologicznych

Autor: dlahandlu.pl 13 czerwca 2017 14:33


Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił Bankowi Ochrony Środowiska (BOŚ) pożyczki w wysokości 75 mln euro, przeznaczonej na wsparcie inwestycji realizowanych przez małych i średnich przedsiębiorców, spółki komunalne i jednostki samorządu terytorialnego. To już szósta linia kredytowa EBI udzielona BOŚ. Bank planuje udostępnić środki z tej pożyczki w trzecim kwartale 2017 r. Finansowanie EBI ma na celu wspieranie projektów w wielu sektorach, takich jak handel hurtowy i detaliczny, produkcja i energia.

 Część linii kredytowej dotycząca działań na rzecz klimatu jest przeznaczona na inwestycje, które znacząco przyczyniają się do ograniczania, unikania lub redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery oraz projektom z dziedziny energii odnawialnej, efektywności energetycznej, zrównoważonego transportu i gospodarki odpadami.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen powiedział: - Ponad 16 tysięcy polskich firm już wystąpiło o pożyczki z gwarancją EFIS, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoją działalność, wprowadzać innowacje i zatrudniać nowych pracowników.

Maksymalna wartość poszczególnych kredytów udzielanych w ramach najnowszej linii EBI może sięgać 12,5 mln euro. Wkład własny inwestora w projekty oscyluje na poziomie 15% wartości inwestycji. Ponadto możliwe jest łączenie różnych źródeł finansowania (funduszy krajowych i zagranicznych) oraz refinansowanie kosztów poniesionych już przez inwestora.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest instytucją Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. W ubiegłym roku EBI udzielił kredytów o wartości 4,44 mld EUR na realizację projektów w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane