PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

75 proc. asortymentu Bio Planet powiązanych z kursem euro. Firma podwyższa ceny

Autor: www.dlahandlu.pl 14 marca 2016 12:26

Sprzedaż firmy Bio Planet w lutym 2016 r. wyniosła 9,3 mln złotych, co stanowi 45 proc. wzrostu w stosunku do sprzedaży w lutym 2015 r., która wynosiła 6,4 mln zł. Jest to jednocześnie rekord miesięcznej sprzedaży w historii firmy.

W lutym 2016 r. spółka kontynuowała intensywne wprowadzenie nowych produktów do swojej oferty wprowadzając kilkadziesiąt nowych produktów.
W lutym firma wystawiła się na Targach Biofach w Norymberdze – największych światowych targach branży żywności ekologicznej nawiązując wiele potencjalnie interesujących kontaktów biznesowych oraz umacniając relacje handlowe z obecnymi dostawcami i odbiorcami firmy.
Ponadto, zakończono prace modernizacyjne zakładu konfekcjonowania Bio Planet w Wilkowej Wsi, w wyniku których zwiększono moce produkcyjne firmy w zakresie konfekcjonowania surowców ekologicznych.

W lutym firma uruchomiła punkt przeładunkowy w Toruniu, z którego będą zaopatrywani klienci z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W ocenie Bio Planet nowy punkt przeładunkowy umożliwi lepszą obsługę klientów z tego rejonu oraz umożliwił spółce rozpoczęcie dostaw bezpośrednich do Słupska. Tym samym samochody z logo Bio Planet docierają już do wszystkich miast w Polsce, których liczba mieszkańców przekracza 70 tys. osób.

- W lutym 2016 r. kurs euro utrzymywał się nadal na poziomie około 4,35 zł, co zmusiło firmę do wprowadzenia całej serii podwyżek dystrybuowanych produktów. Ceny około 75% asortymentu oferowanego przez Bio Planet są powiązane z kursem euro. Do końca kwietnia 2016 roku spółka planuje wdrożyć podwyżki cen w wysokości umożliwiającej realizację marży na odpowiednim poziomie - podała firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane