PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

78 proc. sprzedawców z Warszawy sprzedałoby liquidy z nikotyną osobie niepełnoletniej

Autor: dlahandlu.pl 25 września 2014 13:06

Prawo takiej sprzedaży jeszcze wprost nie zakazuje, ale istnieją inne argumenty za stosowaniem odmowy już teraz. Do takiego zachowania sprzedawców przekonują koordynatorzy Programu STOP18! Jednocześnie na stronie internetowej akcji rozpoczyna się zbiórka podpisów za wprowadzeniem ustawowego zakazu sprzedaży e-papierosów niepełnoletnim. W Warszawie partnerami projektu są Straż Miejska oraz Kolporter.

Niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, inni z kolei są specjalistami od marketingu, którzy doradzą każdemu, bez względu na wiek klienta. Sprzedawcy którzy odmówili sprzedaży ankieterom (22 proc.) tłumaczyli się wytycznymi od dystrybutora lub... nową ustawą, która zabrania sprzedaży e-papierosów i liquidów niepełnoletnim. Przypomnijmy, takiej ustawy jeszcze nie ma.

Niepełnoletni bez zgody rodzica e-papierosa i liquidów nie powinien kupić. A jeżeli kupił, to sprzedawca na żądanie rodzica będzie musiał przyjąć towar i zwrócić pieniądze. Jak podkreśla koordynator Programu STOP18! powyższa argumentacja odmowy to rozwiązanie tymczasowe, które powinno zostać wzmocnione przez jednoznaczny zakaz sprzedaży takich produktów osobom do lat 18, analogicznie do zasad handlu wyrobami tytoniowymi. Dlatego Program STOP18! zbiera w internecie podpisy pod petycją za wprowadzeniem ustawowego zakazu sprzedaży e-papierosów i liquidów osobom niepełnoletnim.
E-papierosy i liquidy to alternatywa wobec wyrobów tytoniowych, które są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Niepełnoletni nie powinni sięgać po produkty, które mogą uczyć nawyku palenia. Decyzja o rozpoczęciu palenia powinna być podejmowana wyłącznie przez osoby dorosłe - czytamy w treści petycji na stronie www.stop18.pl.

Chcąc pomóc sprzedawcom w odpowiedzialnej sprzedaży, Program STOP18! przygotował specjalne oznakowanie o treści: Nie sprzedajemy e-papierosów i liquidów niepełnoletnim. Potwierdź pełnoletność - okaż dokument tożsamości. Pierwszym oznakowanym punktem jest salon prasowy Top-Press sieci Kolportera na stacji Metro Pole Mokotowskie. W najbliższych tygodniach takie oznakowania będą sukcesywnie pojawiać się w kolejnych punktach sprzedaży. Cenną społecznie akcję wspiera Straż Miejska m.st. Warszawy, która już od wielu lat prowadzi w stolicy działania na rzecz ograniczania dostępu niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych. - Będziemy zachęcać pracowników punktów sprzedaży do umieszczenia nowych specjalnych oznakowań, a także do odmowy sprzedaży e-papierosów osobom nieletnim - mówi Bartłomiej Zieliński, z-ca komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Kolporter od lat uczestniczy w Programie STOP18! Przyłączamy się do warszawskiej akcji niesprzedawania e-papierosów osobom niepełnoletnim, ponieważ nie zostało jednoznacznie stwierdzone, że elektroniczne papierosy nie są szkodliwe. Nasi partnerzy zostaną odpowiednio poinstruowani, a akcję postaramy się rozszerzyć na całą naszą sieć - mówi Piotr Ponikowski, kierownik regionu mazowieckiego Departamentu Sieci Własnej Kolportera.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • epal 2014-10-30 19:23:55

  W sieci eSmoking World od 2009 jest zakaz sprzedaży nieletnim. Tyle w temacie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane