8,5 mln zł finansowania dla Wodrol Inwestycje

Autor: pr 17 października 2016 11:45

Upper Finance pozyskał w ramach emisji obligacji 8,5 mln zł dla Wodrol Inwestycje Sp. z o.o. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektów deweloperskich na terenie całej Polski.

– Wybór finansowania w formie obligacji pozwolił Wodrol Inwestycje Sp. z o.o. uniknąć długich procedur kredytowych i sprawnie przeprowadzić proces pozyskania finansowania. Środki te będą stanowić podstawę do uruchamiania kolejnych projektów, nie generując nadmiernych kosztów zewnętrznego finansowania. Obligacje to coraz popularniejsza forma tzw. finansowania pomostowego. Banki, jak pokazuje najnowszy ranking instytucji finansowych PZFD, choć coraz elastyczniej podchodzą do współpracy z deweloperami, to jednak wymagają od nich wkładu finansowego na poziomie min. 20% całkowitej wartości inwestycji – mówi Iwona Załuska, Prezes Zarządu Upper Finance.

Grupa Wodrol jest obecna na rynku od 2000 roku, początkowo jako firma budowlana powstała na fundamentach przedsiębiorstwa państwowego. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji inwestycji „pod klucz” z dziedziny inżynierii sanitarnej i ochrony środowiska oraz w budowie i wynajmie powierzchni biurowo-handlowych, takich jak: markety, galerie, biurowce, banki, restauracje, hotele, a także osiedla z apartamentami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane