8 nowych dyskontów i 67 mln zł straty GH Czerwona Torebka w I pół. 2014

Autor: dlahandlu.pl 1 września 2014 19:26

8 nowych dyskontów i 67 mln zł straty GH Czerwona Torebka w I pół. 2014

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Handlowej Czerwona Torebka wyniosły w I półroczu 2014 roku 146 mln zł, w porównaniu do 52 mln zł w I półroczu 2013 r., co oznacza niemal trzykrotny wzrost. Niemniej, Grupa Czerwona Torebka zamknęła półrocze stratą na poziomie ok. 67 mln zł. W tym czasie otwarto 8 sklepów z logo Dyskont Czerwona Torebka.

W okresie sprawozdawczym spółka uzyskała ponad 60 proc. przychodów ze sprzedaży z segmentu handlowego, który stał się dominujący w grupie ze względu na przejęcie w ubiegłym roku sieci sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express, sklepu internetowego Merlin.pl, a także w związku z rozwojem projektu spółki - Dyskontów Czerwona Torebka. Obecnie działa 17 takich sklepów, a w I półroczu uruchomiono 8 placówek. Jak deklarują przedstawiciele siecu tak dynamiczny rozwój firmy wiąże się z istotnymi nakładami inwestycyjnymi, dlatego I połowę 2014 roku Grupa Czerwona Torebka zamknęła stratą na poziomie ok. 67 mln zł.

- Wszystkie nasze projekty handlowe rozwijają się zgodnie z biznes planem. Na obecnym etapie rozwoju wysiłki koncentrujemy na zapewnieniu płynności finansowej i intensywnej ekspansji naszych formatów handlowych w nadchodzących miesiącach - komentuje Roland Czechmanowski, dyrektor finansowy Czerwonej Torebki.

Wartość aktywów trwałych grupy przekroczyła w okresie sprawozdawczym 1 075 mln zł, z czego niemal 750 mln zł stanowił kapitał własny, a zadłużenie ogółem wyniosło 354 mln zł. Spółka pozyskuje środki na realizację projektów handlowych zarówno ze sprzedaży znajdujących się w portfelu firmy nieruchomości komercyjnych w ramach stworzonego programu inwestycyjnego 8 proc. jak i kredytów inwestycyjnych oraz leasingów.

W nadchodzących miesiącach spółka będzie się koncentrować na rozwoju posiadanych formatów handlowych. Do końca roku planuje zarządzać kilkudziesięcioma Dyskontami Czerwona Torebka, a także otworzyć ponad sto sklepów Małpka Express. Celem spółki jest posiadanie sieci ponad trzystu pięćdziesięciu placówek typu convenience do końca tego roku. Trwa także intensywna rozbudowa sklepu Merlin.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane