8 proc. badanych korzystało ze zbliżeniowych płatności telefonem

Autor: dlahandlu.pl 27 kwietnia 2016 14:05

Z „Badania otwartości polskich konsumentów na innowacyjne metody płatności” przeprowadzonego przez MasterCard we współpracy z domem badawczym Maison&Partners wynika, że zbliżeniowe płatności telefonem (technologie sim-centric i HCE ) stają się coraz popularniejsze. Prawie połowa (46 proc.) respondentów deklaruje, że słyszało o tej formie płatności i wie, na czym ona polega, a 8 proc. – że już jej używało. 3/4 ankietowanych, którzy wypróbowali zbliżeniowe płatności telefonem, deklaruje że chętnie z nich nadal korzysta.

Badanie wskazuje też, że zbliżeniowe płatności telefonem z technologią NFC czy HCE są powszechniejsze niż inne rodzaje płatności mobilnych. Zarówno na poziomie wiedzy, jak i zachowań ankietowanych, ich popularność jest większa niż płatności realizowanych dzięki naklejce zbliżeniowej czy z pomocą kodu wygenerowanego w aplikacji w telefonie.

- Polacy są znani z tego, że łatwo przychodzi im zrozumienie nowych technologii. Powszechność smartfonów i popularność bankowości mobilnej pozwala więc wierzyć, że z entuzjazmem zareagujemy na kolejną cyfrową rewolucję w handlu, polegającą na dynamicznym rozwoju m-commerce i płatności mobilnych. Już dziś 1/3 ankietowanych uważa zbliżeniowe płatności telefonem za bezpieczne, a upowszechnienie biometrycznych metod weryfikacji transakcji może dodatkowo zwiększyć to zaufanie – mówi Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w polskim oddziale MasterCard Europe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bonza 2016-05-21 23:47:18

  też z tego korzystam, bo to wygodne. a czasem zapomnę portfela ;) używam getin mobile, dla mnie mega łatwa w obsłudze,logowanie wężykiem a nie hasłem, a bardzo przydatna, bo telefon zawsze mam pod ręką, czyli kontrola wydatków wszędzie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane