PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

80 proc. udziałów w spółce Distribev warte 96 mln zł. Transakcja sfinalizowa

Autor: dlahandlu.pl 1 lutego 2016 13:42

Grupa Orbico nabyła od Grupy Żywiec i jej spółki zależnej Distribev Holding 80 proc. udziałów w spółce Distribev, zajmującej się sprzedażą i dystrybucją na rynku detalu tradycyjnego i gastronomii.

Grupa Orbico nabyła większościowy pakiet udziałów za cenę 96 milionów złotych, która poddana będzie mechanizmowi korekty.Transakcja ta została zaakceptowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. W wyniku zawarcia umowy sprzedaży Grupa Żywiec S.A. i Distribev Holding posiadają łącznie pozostałe 20 proc. udziałów w Distribev.

Distribev to spółka zajmująca się sprzedażą bezpośrednią i dystrybucją piwa oraz innych napojów alkoholowych do klientów detalu tradycyjnego i gastronomii. Firma rozpoczęła działalność w kwietniu 2015r. w wyniku wydzielenia z Grupy Żywiec. W lipcu 2015 Grupa Żywiec S.A. i jej spółka zależna Distribev Holding podpisały umowę warunkową na mocy której Grupa Orbico miała nabyć 80% udziałów w Distribev. Po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz spełnieniu warunków zawieszających, transakcja została sfinalizowana przez podpisanie umowy sprzedaży udziałów.

 

Wyłącznym doradcą inwestycyjnym przy tej umowie jest Vienna Capital Partners, a firma Allen & Overy pełni rolę doradcy prawnego dla Grupy Żywiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane