800 mln funtów na remonty sklepów Tesco

Autor: Financial Times 13 kwietnia 2012 17:48

800 mln funtów na remonty sklepów Tesco

Nowy szef Tesco Philip Clarke, jest pod presją, musi przyciągnąć więcej klientów do sklepów w Wielkiej Brytanii i uspokoić inwestorów. Jak informuje "Financial Times" firma ma zamiar zmniejszyć liczbę otwarć wielkoformatowych sklepów, skupiając się na rozwoju mniejszych konceptów. Szczegóły nowej strategii będą znane w przyszłym tygodniu

Z drugiej strony Tesco planuje zwiększenie wydatków na rozwój e-handlu (szczególnie w obszarze oferty produktów non-food), serwisów typu "click and collect", a także bardzo dynamiczny rozwój sieci sklepów typu convenience.

Brytyjski operator planuje także przeznaczyć znaczne fundusze na odświeżenie działających sklepów i rozwój działów ze świeżymi produktami. Firma JP Morgan Cazenove szacuje, że Tesco może wydać prawie 800 mln funtów na program remontowy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Niektórzy duzi inwestorzy Tesco obawiają się jednak, że działania, które mają być ogłoszone w przyszłym tygodniu nie będą wystarczająco dużym impulsem dla firmy, która odnotowała najgorsze wyniki sprzedaży od dziesięcioleci. Obawiają się, że powrót do "dobrych czasów" zajmie sieci kilka lat.

Tesco odmówiło komentarza na temat wszelkich aspektów nowej strategii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,87

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10991

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane