A.pl pozyska z NewConnect środki na kolejne e-sklepy

Autor: dlahandlu.pl 18 kwietnia 2011 21:28

A.pl pozyska z NewConnect środki na kolejne e-sklepy

Action i Bomi obejmą po 20 proc. w podwyższonym kapitale A.pl Internet, właściciela marki delikatesów internetowych A.pl. W ciągu najbliższych kilku miesięcy A.pl Internet zadebiutuje na rynku NewConnect - poinformował Piotr Bieliński, prezes Action.

Przede mną już tylko formalność, którą jest podpisanie umowy w sprawie objęcia 20 proc. udziałów w A.pl Internet w zamian za aport w postaci systemu informatycznego. 20 proc. udziałów obejmie także Bomi w zamian za aport w postaci aktywów i know-how" - powiedział Bieliński.

Action i Bomi chcą zbudować jeden z największych podmiotów w branży e-grocery. - E-grocery to segment, który szybko rośnie. Udział sprzedaży produktów FMCG w Internecie w ogólnej wartości sprzedaży detalicznej tej grupy artykułów jest wielokrotnie większy na rynkach bardziej dojrzałych niż polski. W 2010 r. w Wielkiej Brytanii osiągnął poziom nawet kilku proc. Chcemy być w czołówce podmiotów, które zagospodarują w Polsce tą niszę" - powiedział Bieliński.
W jego ocenie A.pl Internet powinno osiągnąć próg rentowności w IV kw. 2011 r. - A.pl Internet w ostatnim czasie mocno inwestował w rozwój. Zostały otwarte punkty w Olsztynie, Bydgoszczy, Trójmieście i Krakowie. Przed nami kolejne otwarcia. Zainteresowanie klientów ofertą jest nawet wyższe od zakładanego w budżecie. Gdyby nie inwestycje, spółka ta byłaby już rentowna" - powiedział.
"Naszą ambicją jest zbudowanie sieci ogólnopolskiej, jest na to szansa, tym bardziej, że są miasta gdzie nie ma konkurencji i szybko pozyskujemy nowych klientów. Wszystko wskazuje na to, że w czwartym kwartale spółka ta może być już rentowna" - dodał.
Poinformował też, że w najbliższych tygodniach planowane jest otwarcie oddziałów A.pl w Katowicach, Białymstoku i Szczecinie.

A.pl i Bomi prowadzą razem sklepy w Warszawie, Olsztynie, Krakowie i Bydgoszczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane