A.pl wkrótce na NewConnect, środki z giełdy przeznaczy na przejęcia

Autor: ISB 31 sierpnia 2011 12:53

A.pl wkrótce na NewConnect, środki z giełdy przeznaczy na przejęcia

Spółka a.pl, która prowadzi internetowy sklep spożywczy, w ciągu miesiąca może wejść na NewConnect, poinformował prezes Action Piotr Bieliński. A.pl ma pozyskać środki m.in. na przejęcia.

"Chcemy, żeby a.pl jak najszybciej weszło na NewConnect. Spółka ma bardzo ciekawe plany w tym przejęcie" - powiedział Bieliński na spotkaniu z analitykami. Z jego wypowiedzi wynika, że spółka może się połączyć albo nawiązać współpracę z podmiotem działającym na rynku warszawskim.

"Rynek warszawski jest bardzo trudny ze względu na dużą konkurencję. Tu trzeba się z kimś połączyć, mieć dużego partnera z branży spożywczej" - zaznaczył Bieliński.

Udziałowcami A.pl sa giełdowe Action i Bomi. Według Bielińskiego, Action może sukcesywnie wycofywać się z inwestycji, ale wtedy, kiedy zanotuje zysk na takiej transakcji.

Action miał 17,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 8,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1112,16 mln zł wobec 970,67 mln zł rok wcześniej. Spółka prognozuje, że może osiągnąć w całym roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 34,08 mln zł i 2.426,48 mln zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane