AB InBev zadeklarował sprzedaż Kompanii Piwowarskiej

www.portalspozywczy.pl 29 kwietnia 2016 19:43

AB InBev zadeklarował sprzedaż Kompanii Piwowarskiej fot. Flickr

Koncern Anheuser-Busch InBev zadeklarował sprzedaż europejskich aktywów należących do SABMiller, co może oznaczać sprzedaż całej Kompanii Piwowarskiej lub poszczególnych marek i browarów największego producenta piwa w naszym kraju. Jest to związane z procesem przejęcia SABMiller przez koncern AB InBev.

Kompania Piwowarska z nowym dyrektorem sprzedaży w Regionie Południe
Browar Sierpc wprowadza pierwsze w Polsce niepasteryzowane piwo pszeniczne
Przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej w Polsce, do których zwrócił się portalspozywczy.pl, nie udzielili komentarza w tej sprawie, odsyłając do koncernu SABMiller, do którego należy KP.

Koncern Anheuser-Busch InBev poinformował 29 kwietnia, że przekazał do Komisji Europejskiej zaktualizowany pakiet zobowiązań, zgodnie z zasadą aktywnego rozwiązania potencjalnych problemów regulacyjnych związanych z połączeniem z koncernem SABMiller.

- AB InBev zaoferowała do zbycia całość aktywów SABMiller w Europie Środkowej i Wschodniej (Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja i Polska) dodatkowo poza już wystawionymi do sprzedaży markami Peroni, Grolsch i Meantime oraz powiązanych z nimi biznesów – informuje AB InBev.

- Aktywa te obejmują szereg czołowych marek na swoich rynkach i oferta będzie się najpewniej cieszyła znacznym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców – podaje AB InBev.

- Zgodnie ze swoimi zamierzeniami AB InBev w kwestii zamknięcia całej transakcji w drugiej połowie 2016 roku, koncern złożył to dodatkowe zobowiązanie w pierwszej fazie dochodzenia Komisji Europejskiej – podaje również AB InBev.

Planowane dezinwestycje mają być jeszcze zweryfikowane i zatwierdzone przez Komisję Europejską Komisja i uzależnione od pomyślnego zakończenia przejęcia koncernu SABMiller przez AB InBev, ogłoszonego w dniu 11 listopada 2015 r. Koncern AB InBev zapewnia, że proces dezinwestycji w Europie będzie też konsultowany z przedstawicielami pracowników.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane