AB oraz Media Expert zainteresowani przejęciem sieci Avans

Autor: PAP 28 maja 2014 08:59

Zainteresowanie przejęciem niektórych aktywów Domeksu, właściciela sieci Avans, wyraziło kilku potencjalnych inwestorów. Poza Action, który już wcześniej informował, że chce kupić aktywa upadłej spółki, zainteresowanie wykazało m.in. giełdowe AB oraz spółka Media Expert - poinformował PAP Janusz Skiba, syndyk Domeksu.

"Łącznie zainteresowanie aktywami Domeksu zgłosiło kilku potencjalnych nabywców. Nie wszyscy ujawnili się z nazwy, gdyż są reprezentowani przez pełnomocników, jak np. jedna spółka z USA" - powiedział PAP Skiba.
"Z tych, które wyraziły zainteresowanie mogę potwierdzić takie nazwy jak Action, Media Expert, czy AB z Wrocławia" - dodał.
"Niektórzy inwestorzy wyrazili zainteresowanie całością, niektórzy tylko niektórymi najbardziej rentownymi sklepami, a niektórzy zapasami magazynowymi" - powiedział także.
Syndyk jak najszybciej chciały zakończyć postepowaniu upadłościowe Domeksu.
"Chcielibyśmy przeprowadzić cały proces jak najszybciej. Wydaje się, że trudno może być sprzedać Domex w całości" - powiedział.
Action w połowie maja informował o chęci nabycia niektórych aktywów Domeksu. Na rynku mówiło się też, że zainteresowany aktywami spółki może być Media Expert, natomiast AB pojawia się po raz pierwszy w tym kontekście.
"Na tym etapie nie chcielibyśmy tego komentować" - powiedział Grzegorz Ochędzan, członek zarządu AB.
Według nieoficjalnych informacji PAP przed ogłoszeniem upadłości Domeksu rozmowy w sprawie zakupu jego aktywów prowadziła ABC Data, jednak odstąpiła od rozmów.
Wniosek o upadłość likwidacyjną Domeksu wpłynął do sądu rejonowego w Tarnobrzegu pod koniec kwietnia. 12 maja sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Zobowiązania dłużnika wynoszą ok. 380 mln zł. Według sądu, Domex trwale zaprzestał spłaty swoich zobowiązań, a wartość majątku - według szacunków, jakie były na tym etapie postępowania możliwe - jest znacznie niższa, niż ogólna liczba zobowiązań. Termin do zgłaszania wierzytelności upływa 19 sierpnia 2014 r.
Domex działa od ponad 20 lat. Zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników. Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • budrys 2014-05-30 12:54:28

    no to niech się podzielą fifti fifti i będzie spoczko, wszyscy na tym dobrze wyjda i klienci też.

  • biku 2014-05-30 11:29:52

    to ich sparawa. nikomu zle nie zyczylem ale porownujac polityke media expert i avansu to ci pierwsi wygladali zdecydowanie lepiej. nie dziwie sie ze avans zle skonczyl

  • alien 2014-05-29 18:56:10

    Domex się niepotrzebnie wycofał z współudziałów w Media Expercie, tak by chociąż trochę dźwignęli Avans... a teraz sugerowałbym w ogóle odsprzedanie im tego co zostało.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane