Aborygen i Imperial Stout z Browaru Tenczynek

Autor: pr 16 listopada 2015 13:18

Kolejne nowości z należącego do Grupy BRJ Browaru Tenczynek już na rynku. Aborygen z wyraźną „męską” goryczką dedykowany jest fanom piw mocno chmielonych, zaś kawowy Imperial Stout z pewnością zadowoli zwolenników piw ciemnych.

Aborygen to Austrailian India Pale Ale - piwo jasne górnej fermentacji. Na jego niepowtarzalny smak składa się kompozycja słodów: pilzneńskiego, pszenicznego, abbej i caraaroma. Do chmielenia Aborygena użyto goryczkowego chmielu Magnum i dwóch australijskich chmieli: Topaz i Galaxy. Piwo jest niefiltrowane, zawiera 5,9% alkoholu objętościowo oraz 15,0% ekstraktu wagowo.

Tenczynek Aborygen trafił już do sprzedaży, to jednak nie koniec premier, jakie przygotował ten podkrakowski browar. Niebawem na rynku pojawi się kolejna ciekawa propozycja z Tenczynka - i jak dotąd najbardziej luksusowy produkt tego browaru –  Imperial Stout. Jest to piwo czarne, nieprzezroczyste o zawartości alkoholu 9% i ekstrakcie wag. 24,0 %.

Wyjątkowy smak i aromat piwa Imperial Stout to zasługa kompozycji słodów jęczmiennych: pilzneńskiego, Caraaroma, Caramunich i czekoladowo – żytniego oraz słodów pszenicznych, a także chmieli: Magnum i Sybilla.

Imperial Stout to piwo z sześciomiesięcznym terminem przydatności do spożycia. Będzie dostępne w butelce bezzwrotnej 330 ml, która jest nowością w Grupie BRJ. Do tej pory browary wchodzące w jej skład lały piwo do jednolitej butelki zwrotnej z tłoczonym logo Browary Regionalne Jakubiak o standardowej pojemności 0,5 l. Imperial Stout, obok piwa Bojan Szwejk - obydwa w bezzwrotnej butelce - mają pozwolić na negocjacje z nowymi kanałami dystrybucyjnymi i trafić m.in. hurtowni  nieprowadzących dystrybucji w butelkach zwrotnych.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane