PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Abra w 2010 roku zanotowała 150 mln zł przychodów

Autor: dlahandlu.pl 14 września 2010 15:22

W okresie czerwiec - sierpień 2010 sprzedaż i liczba klientów w sklepach meblowych Abra systematycznie rosła. Sierpień przyniósł spółce blisko 4-procentowy wzrost sprzedaży, licząc rok do roku. Od początku 2010 roku Abra uzyskała 150 mln zł przychodu.

W sieci sklepów Abra przychody w ostatnim  kwartale były o 147 proc. wyższe od poprzedniego. Okres wakacyjny  stanowi średnio niemal 30 proc. całorocznej sprzedaży sklepów meblowych,  dlatego właśnie w tym czasie trwa szczyt sezonowych wyprzedaży  i promocji w sklepach. Podobnie Abra wprowadziła obniżki na swoje  produkty oraz prowadziła intensywną kampanię marketingową. Wszystkie te  działania przełożyły się na uzyskanie lepszych wyników w całej sieci.

Lepsze perspektywy dla rynku wyposażenia wnętrz ogłosiła firma  badawcza PMR Publications. Na zmianę sytuacji wpływa przede wszystkim
poprawa nastrojów konsumenckich i ożywienie na rynku budowlanym.

W zakończonym właśnie roku obrotowym, który trwa w Abrze od września do sierpnia, spółka uzyskała 246 mln zł przychodów, co stanowi 90 proc.
ubiegłorocznej sprzedaży. Zdaniem zarządu Abry oczekiwany wzrost  sprzedaży mebli w kolejnych miesiącach ustabilizuje się na poziomie
kilku procent, ze względu na dodatkowe obawy konsumentów przed  podwyżkami cen mebli, w tym zwiększonym VAT.

Spółka już teraz przygotowuje się na lepszą koniunkturę, otwiera kolejne  sklepy i tworzy własną sieć franczyzową. Obecnie posiada ponad 5 proc.
rynku i dalej zamierza zwiększać swój udział. Do 2014 roku chce zarządzać siecią 150 sklepów w całej Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane