Abramowicz z nowym pomysłem dot. ograniczenia handlu w niedziele

Autor: money.pl 25 maja 2017 12:56

Ograniczenie czasu handlu w niedzielę zamiast całkowitego zamknięcia sklepów? Handlowcy mieliby pracować od rana tylko przez kilka godzin - taki pomysł zgłasza poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz - podaje money.pl.

Nie całkowity, a częściowy zakaz handlu w niedzielę. W tę stronę od dawna wędruje obywatelski projekt złożony przez handlową "Solidarność". W tej chwili najbardziej prawdopodobna jest opcja zakazu handlu w dwie niedziele w miesiącu. Za takim rozwiązaniem opowiedział się rząd i resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Teraz pojawiła się jeszcze jedna opcja.

Adam Abramowicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego proponuje ograniczenie czasowe handlu w niedzielę. 

- Spójrzmy na tę ustawę od innej strony. Zakaz handlu w dwie niedziele to de facto cztery pracujące zmiany i cztery niepracujące zmiany. Ten sam efekt można osiągnąć, gdy wprowadzimy godzinowe ograniczenia handlu w każdą niedzielę. Sklepy działałyby wtedy od rana przez kilka godzin. Wszyscy i wszystkie sklepy pracowałoby tak samo. Z oczywistymi wyjątkami jak apteki czy stacje benzynowe - wyjaśnia Adam Abramowicz w rozmowie z money.pl.

Czytaj więcej w money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,25

  • Śr

    15,43

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11013

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane