PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Advent chce w przyszłym roku przeprowadzić w Polsce co najmniej jedną inwestycję

Autor: PAP 11 grudnia 2012 17:16

Fundusz private equity Advent International, który przejął Eko Holding, chce przeprowadzić w przyszłym roku w Polsce co najmniej jedną inwestycję - poinformowała w rozmowie z PAP Monika Morali-Efinowicz, partner i dyrektor zarządzający Advent International.

Morali-Efinowicz poinformowała, że jest kilka sektorów, w które fundusz najchętniej inwestuje: handel detaliczny i dobra konsumenckie, usługi finansowe i dla biznesu, ochrona zdrowia i farmacja, telekomunikacja, media i technologie oraz przemysł i spółki produkcyjne.

Advent dysponuje regionalnym funduszem o wartości 1 mld euro dedykowanym w całości krajom Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polsce.
"Fundusz dedykowany Europie Środkowo-Wschodniej inwestuje na czterech dużych rynkach regionu: Polsce, Turcji, Ukrainie i Rumunii, oraz pokrywa Czechy, Słowację, Węgry, kraje bałtyckie i Bałkany. Polska jest w tym gronie jednym z najbardziej znaczących rynków, duża część środków jest inwestowana właśnie tutaj. W ostatnich latach do Polski trafiało ok. 30-40 proc. środków z tego funduszu" - powiedziała dyrektor.
Poinformowała, że Advent planuje inwestycje zazwyczaj na średnio 4-5 lat, a wyjście z inwestycji może nastąpić na różne sposoby np. poprzez sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu, finansowemu lub wyjście przez giełdę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,96

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane