Advent International podnosi cenę w wezwaniu na zakup akcji Eko Holdingu

Autor: www.dlahandlu.pl 18 października 2012 09:13

Advent International podnosi cenę w wezwaniu na zakup akcji Eko Holdingu

Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez Advent International, ogłosiła, że podniosła cenę w wezwaniu na zakup akcji Eko Holdingu do 5,60 złotego za akcję. Do oferty wprowadzono również częściowe rozliczenie transakcji, które pozwoli na ostateczne rozliczenie już złożonych zapisów na sprzedaż akcji.

Spółka Ecorse Investments obniżyła próg w wezwaniu do 55 procent i zniosła konieczność uzyskania zgody UOKiK, jako warunku niezbędnego do pomyślnego zamknięcia wezwania. Obecnie jedynym warunkiem niezbędnym do pomyślnego zamknięcia wezwania jest osiągnięcie progu 55 procent akcji.

Rozliczenie pierwszych transakcji może nastąpić już w piątek, 19 października 2012 roku.

Cena w wysokości 5,60 złotego za akcję zaproponowana wszystkim akcjonariuszom zawiera 48,5-procentową premię w stosunku do średniej ceny akcji Eko Holdingu z ostatnich 6 miesięcy sprzed ogłoszenia wezwania w dniu 10 września 2012 roku.

- Wierzymy, że przy ponad 48-procentowej premii w stosunku do średniej ceny akcji Eko Holdingu z ostatnich 6 miesięcy sprzed ogłoszenia wezwania, oferta Adventu jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich akcjonariuszy. Oferta Adventu to nie tylko bardzo dobra cena, ale również wysoce prawdopodobne pomyślne zamknięcie wezwania. Celem Adventu jest rozwijanie EKO Holdingu jako niezależnej firmy skoncentrowanej wyłącznie na działalności podstawowej, co pozwoli jej nie tylko na poprawę efektywności operacyjnej, ale przede wszystkim na dalszy rozwój - komentuje Tamás Nagy, Partner w Advent International odpowiedzialny za transakcję.

Przypomnijmy, wczorajszy "Parkiet" napisał, że największy akcjonariusz Eko Holdingu wybrał Advent, ale drobni inwestorzy przychylniejszym wzrokiem patrzą na Mid Europę, która oferuje wyższą cenę.

 Założony w 1984 roku Advent International jest jednym z największych funduszy typu private equity na świecie. Posiada biura w 16 krajach na 4 kontynentach, w tym w Warszawie.

Głównym przedmiotem działalności Grupy Eko Holding jest prowadzenie sieci supermarketów. Grupa prowadzi m.in. 305 sklepów EKO, około 800 placówek franczyzowych Rabat i 165 drogerii Jasmin. Do Grupy należy również Polska Grupa Drogeryjna Sp. z o.o. (PGD) zajmująca się hurtową dystrybucją drogeryjną.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,79

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane