PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Advent International zainteresowany zakupem Eko Holding

Autor: Parkiet 21 sierpnia 2012 08:48

Advent International zainteresowany zakupem Eko Holding

Kilka funduszy, w tym Advent International jest zainteresowanych zakupem Eko Holding. Transakcja nie jest jeszcze przesądzona, strony są na etapie ustalania warunków transakcji. Żadna ze stron nie potwierdza jednak oficjalnie tej informacji - podaje Parkiet.


Jak przypomina Parkiet, Eko Holding jest jednym z większych graczy w krajowej branży handlowej. Na koniec marca miał 299 supermarketów, usytuowanych w południowej i zachodniej Polsce. W ostatnich kwartałach wyniki finansowe grupy nie były najlepsze. Ale zdaniem analityków w rezultatach za I kwartał tego roku widać już pierwsze pozytywne skutki restrukturyzacji, w tym m.in. spadek kosztów sprzedaży.
Spowolnienie gospodarcze nie pozostaje bez wpływu na branżę handlową, a spadające wyceny sprzyjają konsolidacji. W ubiegłym roku właściciela zmieniła dystrybucyjna grupa Tradis. Obecnie inwestora intensywnie szuka upadające Bomi. Zdaniem analityków branża będzie się nadal konsolidować. W porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej nasz rynek wciąż charakteryzuje się stosunkowo niskim stopniem koncentracji - czytamy w Parkiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane